Taşıma rekoru Simav'ın

Taşıma rekoru Simav'ın
Köyleriyle birlikte 69 bini bulan nüfusu ile Kütahya'nın ikinci büyük ilçesi Simav, Bin 622 öğrencisiyle bu yıl da taşımalı eğitimde rekoru elinde bulunduruyor.

Köyleriyle birlikte 69 bini bulan nüfusu ile Kütahya'nın ikinci büyük ilçesi Simav, Bin 622 öğrencisiyle bu yıl da taşımalı eğitimde rekoru elinde bulunduruyor.


Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, ilçe genelinde eğitim gören 7 bin 25 ilköğretim okulu öğrencisinden Bin 622'sinin her gün 89 köyden 118 araç ile alınarak 16 taşıma merkezine getirilip götürüldüğünü kaydetti.
Eğitimlerine taşımalı sistemle devam eden Bin 622 öğrencinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından öğle vakti okullarında verilen 3 çeşit sıcak yemek ile karınlarını doyurduğunu ifade eden Mehmet Şirikçi, çok büyük önem verdikleri taşımalı eğitimde herhangi bir aksamaya meydan vermemek için şube müdürü Mehmet Kemal Gündüz'ü görevlendirdiklerini kaydetti.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'nın genelgesi doğrultusunda ilçede bu yıl 122 orta öğrenim öğrencisinin de ilköğretim okullarında olduğu gibi 23 köyden 11 araç ile alınarak sınavsız öğrenci alımı yapan Endüstri Meslek Lisesi (EML), İmam Hatip Lisesi (İHL), Kız Meslek Lisesi (KML), Ticaret Meslek Lisesi (TML) ve Kuşu Çok Programlı Lise'lerine getirilip götürülmek suretiyle taşımalı eğitim alacağını ifade eden Mehmet Şirikçi, bu hususta gerekli çalışmaların tamamlandığını ve bakanlığın onayını beklediklerini söyledi.
Taşımalı 122 orta öğrenim öğrencilerinin de ilköğretim de olduğu gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile her gün öğle saatlerinde 3 çeşit sıcak yemek alacağını dile getiren Mehmet Şirikçi, bu öğrencilerin şimdilik taşıma merkezlerine kendi olanaklarıyla gidip geldiklerini, sorunun en geç Ekim ayı sonlarına doğru sonuçlanmasını beklediklerini kaydetti.
Taşımalı eğitimde Kütahya'da rekoru elinde bulunduran Simav'ın son 6–7 senedir hiçbir sorunla karşılaşmamasında gösterdikleri hassasiyetin önemli bir yeri bulunduğunu vurgulayan Mehmet Şirikçi,” Bu konuda çok hassas davranıyoruz. Öğrencilerimizin servis araçlarına alınıp taşıma merkezlerine getirilip götürülmesi başta olmak üzere öğle yemekleri konusunda kimseye taviz vermeyiz. Taşımalı Bin 622 öğrenci aileleri tarafından bizlere emanet edildi. Ayrıca öğrenci taşıması yapan 118 aracın şoförüne 15 ve 16 Eylül tarihlerinde Halil İbrahim Kazcıoğlu Mesleki Eğitim Merkezinde verdiğimiz 2 günlük seminerde trafik ve ilk yardım gibi konularda eğittik” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com