Taşıma suyla yangın söndürmek!

Taşıma suyla yangın söndürmek!
Mesire alanında çıkan yangını vatandaşlar kovayla su dökerek söndürmeye çalıştı...

Adana'da Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki mesire alanında çıkan yangın, korku dolu saatler yaşattı. İçinde lokantaların da bulunduğu çamlıkta yükselen alevler, 3 saatte kontrol altına alınabildi. Bir lokanta çalışanı, bahçe hortumuyla ağaca tırmanıp, işyerinin yanmasını engellemeye çalıştı. Vatandaşlar, alevlere karşı kovalarla su döktü.

Merkez Çukurova İlçesi Seyhan Baraj Gölü kıyındaki Adnan Menderes Bulvarı'na paralel olan mesire alanında öğle saatlerinde kuru otlar tutuştu. Alevler kısa sürede büyüyünce Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri, Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinden 10 ekip alarma geçti. Yangın, mesire alanının batısındaki villaları tehdit edince, bir helikopter ve bir uçak da havadan müdahalede bulundu.

Yangın bölgesindeki bir lokantanın çalışanları kovalarla su dolduran alevlerin yayılmasını önlemeye çalışırken, bir işçi elindeki hortumla ağaca tırmanıp, yaklaşan alevlerin işyerine sıçramasını engellemeye çalıştı.

Rüzgarın da etkisiyle yayılan alevler Güzelyalı mahallesindeki çoğu villa olan evleri kadar yaklaşınca, polis ekipleri, burada yaşayan vatandaşları tahliye etti. Evlerinden çıkartılan vatandaşlar, korku dolu saatler yaşadı. 3 saatlik mücadelenin ardından yangın kontrol altına alındı.

Boş bir binanın kullanılamaz hale geldiği yangında can kaybı olmazken, alevlerden kaçamayan kaplumbağalar yanarak telef oldu.

Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangında ilk belirlemelere göre 3 hektarlık bozuk orman alanı yandı. Soğutma çalışmaları sürüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com