Taşımalı kan tahlili

Taşımalı kan tahlili
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Sağlık Merkezinde hastalardan alınan kan numunelerinin tahlil amacıyla Emet ilçesindeki 1 No'lu sağlık Ocağına gönderilmesi uygulamasına başlandığı bildirildi.

 Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Sağlık Merkezinde hastalardan alınan kan numunelerinin tahlil amacıyla Emet ilçesindeki 1 No'lu sağlık Ocağına gönderilmesi uygulamasına başlandığı bildirildi.
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan uygulama gereği Hisarcık Merkez Sağlık Ocağında sabah saat 12.00'ye kadar hastalardan alınan kan numuneleri aşı kabı içerisinde tahlil için Emet ilçesi 1 No'lu Sağlık Ocağından gelen resmi araç şoförüne teslim ediliyor. Burada tahlil edilen kan numunelerinin sonuçları saat 14.30'da yine aynı resmi araçla Hisarcık merkez Sağlık Ocağına teslim ediliyor. Yetkililer bu uygulamaya personel ve laboratuar kit'inden tasarruf etmek amacıyla başlandığını, halkın hiçbir maddi kayba ve zaman kaybına uğramasının söz konusu olmadığını belirttiler.
Bu uygulamadan memnun olmadıklarını söyleyen ilçe halkı, “ İlçemizdeki Merkez Sağlık Ocağında şu anda bazı tahliller haricinde saat 12.00'den sonra vatandaşın tahlil yaptırabilmesi için çevre ilçelerde bulunan sağlık merkezlerine gitmesi gerekiyor. Bu da vatandaşa maddi külfet getiriyor ve zaman kaybına yol açıyor. Bildiğimiz kadarıyla ilçemizdeki Merkez Sağlık Ocağında bir yılda Emet ilçesinde bulunan iki sağlık ocağından daha fazla poliklinik ve laboratuar tetkiki yapıyor. Buradaki kan numunelerini tahlil amacıyla Emet sağlık ocağına göndermek niye? Bu durumda Emet'teki iki sağlık ocağının kan numunelerinin Hisarcık Merkez Sağlık Ocağında tahlil edilmesi gerekmiyor mu? Hem Emet'te hastaları tahlil yaptırabileceği bir devlet hastanesi var. Burada ise tek Sağlık Ocağı 4 doktorla beraber 15 bin hastaya hizmet vermeye çalışıyor. Sağlıkta tasarruf mu olur? Tasarruf yapayım derken vatandaşa eziyet ediyorlar. Taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışıyorlar. Bu uygulamaya bir an önce son verilmeli “ dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com