Taşın altına elini koymadı mı ?

Taşın altına elini koymadı mı ?
TFF Başkanı olacağına kesin gözüyle bakılan deneyimli futbol adamı Şenes Erzik, şaşırtan bir karar aldı.

SANSÜRSÜZHABER / ÖZEL - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı için en güçlü aday olarak gösterilen Şenes Erzik'e tüm kulüplerden destek yağarken, deneyimli futbol adamı kararını açıkladı.

Daha önce, "Benden başka bir çözüm yoksa, çarem yok" diyen Erzik, bugün TFF'nin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla başkanlığa aday olmadığını açıkladı.

Gerekçe olarak ; UEFA ve FIFA'nın tavrını gösteren Şenes Erzik'in, sezon sonuna kadar dahi TFF Başkanlığı yapabilme imkanı olmasına karşın bu davranışı göstermemesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Daha önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapan, bugün ise Spor Bakanı Suat Kılıç ile biraraya gelen Şenes Erzik, UEFA Asbaşkanlığı görevini 2015 yılına kadar devam ettirmeyi planlıyor.

Öte yandan, UEFA ve FIFA'da Asbaşkan olarak görev alan, futbolseverlerin Atletic Bilbao'nun efsaneleşmiş isimlerinden biri olarak bildiği Angel Maria Villar Liona'nın İspanya'da Federasyon Başkanlığına seçilmesi, akılara "Şenes Erzik taşın altına elini koymadı mı?" sorularını getirdi.

Ancak, Villar'ın UEFA'da ve FIFA'da başkanvekili değil, 'Düz üye' olması da dikkatlerden kaçmıyor.

TFF BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN İBRAHİM HACIOSMANOĞLU, SANSÜRSÜZHABER'E KONUŞMUŞTU. O HABER İÇİN TIKLAYIN...


Bu arada, şike skandalı ile uluslararası platformda da ciddi bir imaj kaybı yaşayan Türk futbolunu yönetecek başkan arayışı devam ediyor. Başbakanın yanı sıra, spor bakanı ve tüm kulüplerin ikna edemediği Şenes Erzik'in bu kararının ardından, TFF Eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a, "geri gön" çağrısı yapılacağı da iddia edildi. Fakat bu iddianın, gerçek dışı olduğu da gelen bilgiler arasında.

Yıldırım Demirören, Ayhan Bermek, Mehmet Atalay, Murat Aksu gibi isimlerin adı TFF Başkanlığı için geçse de, bu isimler adaylığını açıklamamış durumda. Türkiye Futbol Federasyonu'nun 27 Şubat'ta yapacağı Olağanüstü Genel Kurula kadar Hüsnü Güreli vekaleten başkanlığını sürdürecek. Adaylar, 20 Şubat pazartesi gününe kadar resmi olarak başvurularını bildirmek durumunda.

Haber : Emrah KARALİNÇ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com