Taşınacak mı? Yoksa Kapatılacak mı?

Taşınacak mı? Yoksa Kapatılacak mı?
Kütahya'nın Simav ilçesinde bulunan kapalı cezaevi kapatılacak mı yoksa başka bir il merkezine mi taşınacak?

Kütahya'nın Simav ilçesinde bulunan kapalı cezaevi kapatılacak mı yoksa başka bir il merkezine mi taşınacak?
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Kütahya il merkezinde İdare Mahkemesinin ve Vergi Mahkemesinin kurulamamasının birçok vatandaşın mağduriyetine yol açtığını belirterek, ayrıca Simav'da bulunan kapalı cezaevinin kapatılacağı ya da başka bir il merkezine taşınacağı iddialarının da ilçe halkını rahatsız ettiğini vurgulayarak, konunun netliğe kavuşturulması için Adalet Bakanı Sadullah Ergin'den konu ile ilgili açıklama istedi.
Kütahya il merkezi ve ilçelerinde Adalet Bakanlığınca verilen bazı hizmetlerden vatandaşların yararlanamamasının yanı sıra şimdiye kadar verilen bazı hizmetlerin ise Kütahya'dan alınacağı yönündeki iddiaların Kütahya kamuoyunda tedirginliklere yol açmaya devam ettiğini açıklayan Alim Işık, konun netliğe ulaşması için Sadullah Ergin'i açıklama yapmaya davet etti.
Alim Işık hazırladığı soru önergesinde Adalet Bakanı Sadullah Ergin'den şu soruların yanıtını istedi: '1.Kütahya il merkezine bir İdare mahkemesi ve Vergi mahkemesi kurulmasına yönelik çalışmalar ne aşamadadır? 2.Daha önce Bakanlığınızca Kütahya ilinde de kurulacağı sözü verilen bu mahkemelerin 2010 yılı içinde kurulması sağlanabilecek midir? 3.Kütahya ili Simav ilçesinde hizmet veren kapalı cezaevinin kapatılacağı iddiası doğru mudur? Doğru ise adı geçen cezaevinin kapatılma gerekçesi nedir? 4.Adı geçen cezaevinin kapatılması yerine kapasitesinin artırılarak yenilenmesi yönünde bir karar alınabilir mi? 5.Bakanlığınızca bu kurumun yerine ikame edilmesi düşünülen başka bir kurum var mıdır? 6.Kütahya ili Tavşanlı ilçesine bir Ceza İnfaz Kurumu açılmasına ilişkin çalışmalar ne aşamadadır? Söz konusu kurumun kapasitesi nasıldır ve açılması ne zaman gerçekleştirilebilecektir? 7.Kütahya ili merkez ve diğer ilçelerinde bakanlığınızın 2010 yılı çalışmaları kapsamında hangi faaliyetlerin gerçekleştirilmesi planlanmıştır?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com