Taşkın Koruma Kurulu ilk kez toplandı

Taşkın Koruma Kurulu ilk kez toplandı
Kütahya'da ilk kez kurulan Taşkın Koruma Kurulu, başlangıç toplantısını Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında gerçekleştirdi.

Kütahya'da ilk kez kurulan Taşkın Koruma Kurulu, başlangıç toplantısını Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında gerçekleştirdi.
Toplatının açılış konuşmasını yapan Vali Şükrü Kocatepe, 'Kurulumuzun amacı geçtiğimiz sene gelen genelgeyle il, ilçe yerleşim birimlerinde kırsal alanda derelerimizin ıslah edilememesi veya derelerin taşkına müsait olması nedeniyle ortaya çıkan zararlar, hem can kaybı hem maddi kayıplar açısından birçok olumsuzlukların ortaya çıkması söz konusu olması nedeniyle yapılabilecek çalışmaların illerde böyle bir kurul oluşturularak topyekün genel dere ıslahı ve taşkın sorunlarının görüşülmesi ve bunların tespiti ile bundan sonrada yapılacak çalışmaların ilgili kuruluşlarca yatırım programlarına alınarak takip edilmesi konusu belirlendi.
Böylece bu kurulumuzu oluşturduk, ilk toplantısını yapıyoruz. Bu kurul altı ayda bir senede iki kere toplantı yapacak.
Kurulda bulunan kaymakamlarımız, ilçe belediye başkanlarımız ve ilgili daire amirlerinin katılımıyla burada sorunlarımızı tespit edeceğiz.
Daha sonra bunu DSİ şube müdürlüğü ve ilgili kuruluşlar bu tespitleri yaparak bunların çözümü konusunda programlarını gerçekleştirecekler” dedi.
Toplantıya Kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com