Taşkınlık yapan zombiler korkuttu, polis yürüyüşü iptal etti

Taşkınlık yapan zombiler korkuttu, polis yürüyüşü iptal etti
İstanbul Sarayburnu’nda "Zombie Walk" için toplanan makyaj yaparak zombi olan kadınlı erkekli yüzlerce kişi, yoldan geçen arabaları sallayıp piknik yapan vatandaşları korkuttu, çimlere bastı. İzinli olarak düzenlenmek istenen ve renkli görüntülere sahne o

İnternet üzerinden örgütlenen çoğunluğu lise öğrencisi kadınlı erkekli yüzlerce kişi,  Zombie Walk’ın (Zombi Yürüyüşü) üçüncüsü için öğlen saatlerinde Sarayburnu’nda toplandı.

Etkinliğin, tamamen marjinal kesimin eğlencesi amacıyla yapıldığını ve gençlere yönelik sosyal amaçlı olduğunu, siyasal bir amacının olmadığı belirtildi. Katılımcılar, kendilerine yaralı yüzden sakat bacağa kadar korkutucu makyaj yaptılar.

Bazıları gelinlik giyerken bazıları büyücü olmayı tercih etti. Ayrıca içinde zombi hikayesi olan bütün film, dizi ve romanlar katılımcıların ilham kaynağı alanlar da vardı. Makyaj ve kostümlerini tamamlayan zombiler yüksek sesle bağırıp çevredeki vatandaşı korkutmaya başladı.

Sahil Kenedy Caddesi’ne çıkan zombiler trafiği kesip bazı araçları içinde yolcuları sallamaya başladı. Kısa süreli trafik sıkışıklığına rağmen araç sürücüleri de bu yaşananları gülerek karşıladı, bazıları irkildi.  

"AKIL YOK, DERT YOK", "GDO'SUZ İNSAN İSTİYORUZ"

Saat 15.00’te katılımcılar hep beraber Sarayburnu’ndan Çemberlitaş’a doğru yürüyüşe geçti. Zombilerin elinde bulunan "Akıl yok dert yok", "GDO’suz insan istiyoruz" ve "Zombi yürüyüşü parkurları istiyoruz" yazılı dövizler dikkat çekti.

Gülhane Parkı içine girildiğinde eğlencenin dozunu artıran zombiler, yoldan çıkaran çimler üzerinde koşmaya başladı. Zombilerden bazıları piknik yapan vatandaşları korkuttu. Bu davranışları normal karşılayanlar olduğu gibi tepki gösterenler de oldu.

Zombilerin hareketlerinden korkan bir çocuğun ağladığı görüldü. Yaşanan taşkınlıklar üzerine etkinlik Yöneticisi Gökhan Akar, ve Tayfun Genç, katılımcıları çevreyi rahatsız etmemesi konusunda uyardı. Ancak tüm uyarılara rağmen zombilerin taşkınlığı artırması üzerine emniyet yetkilileri izinli olan yürüyüşü iptal edildiğini belirtti.

Polisin "Yürüyüş iptal. Dağılın" sözleri üzerine zombiler tepki içerikli yüksek seslerle önce toplanma yeri olan Sarayburnu’na gitti. Buradan da makyajlarını silip etkinliğe son verdiler.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com