"Tasvip etmiyoruz”

"Tasvip etmiyoruz”
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Er, vatandaşların böbreklerini para karşılığı satmasını tasvip etmediklerini söyledi.

 Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Er, vatandaşların böbreklerini para karşılığı satmasını tasvip etmediklerini söyledi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Er, Afyonkarahisar Müftülüğü tarafından 'Camiler Din Görevlileri Haftası' nedeniyle Müftülük Konferans Salonu'nda düzenlenen 'Din Hizmetlerinde Verimlilik' konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Konferans sonunda basın mensuplarının 'Afyonkarahisar merkeze bağlı Kışlacık köyünde, bazı vatandaşların böbreklerini para karşılığı sattığı iddia ediliyor. İnsanların organlarını para karşılığı satmasının İslam dininde hükmü nedir?' sorusuna Er, Din İşleri Yüksek Kurulu'nun para karşılığı organ satılmasını tasvip etmediğini ifade etti. Organ satılmasının tasvip edilecek bir yanının olmadığını hatırlatan Prof. Dr. İzzet Er, organ satışı konusunun toplumsal bir yara olduğunu belirtti. Bu konuda ilgili yetkililerin gerekli tedbiri alacağına inandığını vurgulayan Er, 'Bu konuda 'gerçekten öylemidir, değimlidir' diye çok iyi bir araştırma yapılmadır. Yetkililer, vatandaşların organlarını sattığı iddiası konusunda gerekli yapacaktır diye düşünüyorum' dedi.
Prof. Dr. Er, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın televizyon ve radyo açacağı konusundaki soruya da, bu konuda her şeyden önce kanuni çerçevenin oluşturulması gerektiğini belirtti. Er, 'Sayın Bakanımızın geçtiğimiz perşembe günü yaptığı açıklamada vurguladığı gibi teşkilat kanunumuza bununla ilgili bir madde ilave edildi. İnşallah önümüzdeki sene bunu faaliyete geçirebiliriz diye düşünüyorum' şeklinde konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com