Tatbikat gerçeğini aratmadı

Tatbikat gerçeğini aratmadı
Kütahya'nın Gediz İlçesinde, belediye ile Anadolu Öğretmen Lisesi'nin ortaklaşa düzenlediği yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Kütahya'nın Gediz İlçesinde, belediye ile Anadolu Öğretmen Lisesi'nin ortaklaşa düzenlediği yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.
Gediz Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğünce Anadolu Öğretmen Lisesi'nde gerçekleştirilen Doğal Afetlerden Korunma Yolları ve Doğal Afetlerde Nasıl Davranılmalı konulu yangın ve deprem tatbikatı tüm öğrencilere teorik ve uygulamalı olarak gösterildi.
Tatbikatı yöneten Belediye İtfaiye Müdürü Hasan Hüseyin Özyiğit, Doğal afetlerden olan yangın ve depremlerden korunma hayatta kalma ve hayat kurtarma yollarını öğrenen öğrencilerin edindikleri tüm bilgileri yakın çevresi ve bilgiye muhtaç her vatandaşa aktarmalarını istedi.
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, tüm dünyada her an yaşanabilecek doğal afetlerden korunma ve bu konuda gerekli önlemlerin alınmasının kaçınılmaz bir insanlık görevi olduğunun bilindiğini söyledi. Yangın ve deprem gibi doğal afetlerle karşılaşıldığında nasıl davranılacağını öğrenmenin çok önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, 'Bu hayati bilgilerin, konularında eğitim almış uzman kişiler tarafından verilmesi de önem taşımaktadır. Bu bağlamda İtfaiye Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan, uluslar arası düzeyde eğitim almış personelimiz tarafından yangın, deprem, sel gibi doğal afetler yanında trafik kazalarında ilk yardım konularında da bilgiler verilmekte ve gerçekleştirilen tatbikatlarla uygulamalı olarak gösterilmektedir. Gediz Anadolu Öğretmen Lisesi'nde gerçekleştirilen tatbikat ikaz, alarm, personel tahliye, kurtarma ve yangın söndürme konularını kapsamıştır. Teorik bilgiler yanında gerçekleştirilen uygulamalı eğitimle de bu bilgiler öğrencilerimize konusunda uzmanlaşmış personelimiz tarafından verilmiştir. Tatbikatlar önümüzdeki süreç içerisinde devam edecek olup; 2 Mart 2011 günü Gediz Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdunda ve 7 Mart 2011 günü Gediz Endüstri Meslek Lisesinde tekrarlanacaktır. Bize müracaat eden her kurum ve kuruluşta tatbikatlar yinelenebilecektir. Unutmamalı ki doğal afetler gündelik hayatımızın bir gerçeği olmuştur. Hepimizin bu gibi afetler konusunda bilgi sahibi olmaları kendimiz yanında başkalarının da hayatta kalmasını sağlayacaktır' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com