Tatil beldesi 'pislik içinde'

Tatil beldesi 'pislik içinde'
Kütahya'nın gözde termal merkezlerinden olan Yoncalı'da çöplerin toplanmaması vatandaşların tepkisini sebep oluyor.
Kütahya'nın gözde termal merkezlerinden olan Yoncalı'da çöplerin toplanmaması vatandaşların tepkisini sebep oluyor. 
Türkiye'nin bir çok noktasından sifa bulmak için yoncalıya akın eden insanlar yoncalıda gördükleri manzara karşısında adeta şaşkına dönüyor.
Toplanmayan çöpler etrafa kötü koku, hastalık ve görüntü kirliliği yayıyor. Yoncalı'nın içinden geçen derenin kapanmaması yine birçok hastalığı beraberinde getiriyor.
Yoncalı Ececik camii önünden geçen derenin kapanmaması ve yaydığı koku yüzünde etrafında bulunan ev sahipleri yetkililere tepki gösteriyor.
Ahmet Demirtaş isimli vatandaş, "Belediye yetkililerinin 2 yıldan beri gelerek derenin kapanacağının sözü verip gitmekteler ancak 2 yıldan beri bırakın derenin kapanmasını daha'da beter oldu derenin yaydığı koku ve hastalıklar yüzünde evlerimizden dışarı çıkamıyoruz çocuklarımızı dışarıya çıkartamıyoruz. Kütahya dışından gelenler zaten 1 gün olmadan kaçıyor. Çöplerimiz toplanmıyor, ortalığı pislik götürüyor. Belediyenin verdiği sözler nerede böyle güzel bir turizm yeri başka memlekette olsa gözü gibi bakarlar" diye konuştu.
Mustafa Kurun isimli Yoncalı sakini ise, "Derenin yaydığı koku yüzünden evimizin camlarını acamaz olduk. Yetkililer derenin kapanacağı sözünü verdiler, hala kapatmalarını bekliyoruz. 
Çöplerimiz ise toplanmıyor. Günlerce burada kalıyor etrafa koku ve hastalık yayıyor. Defalarca temizlik işlerini aramamıza rağmen kimse gelmiyor" şeklinde konuştu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com