Tatil Dönüşü Trafik Çilesi Başladı!

Tatil Dönüşü Trafik Çilesi Başladı!
İstanbul'a dönüşler nedeniyle, dün akşam saatlerinde Kocaeli'de trafik yoğunluğu yaşandı..

Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren tatilcilerin dönüşü nedeniyle, dün akşam saatlerinde Kocaeli'de trafik yoğunluğu yaşandı.

Kurban Bayramı'nın son gününde, 9 günlük tatilin bir bölümünü memleketleri ile tatil yörelerinde geçiren tatilciler, İstanbul'a dönüş nedeniyle TEM Otoyolu ile D-100 ve D-130 karayollarının Kocaeli geçişinde yoğunluk oluşturmaya başladı.

Otoyolun Gültepe rampası kesimi, Kandıra ve Hereke turnikelerinin bulunduğu bölgeler ile D-100 Karayolu'nun kent geçişi sırasında trafik zaman zaman durma noktasına geliyor. Trafik akışını sağlamak için ekipler, büyük çaba sarf ediyor.

Öte yandan, İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş (İDO) ise bayram öncesinde olduğu gibi Kocaeli ile Yalova arasında ek sefer düzenleyerek, Eskihisar-Topçular hattına 4 feribot ilavesi daha yaptı. Böylece hatta 24 saat esasına göre çalıştırılan feribot sayısı 14'e çıktı.

105 KİŞİ ÖLDÜ
Bu arada, bayram tatilinin ilk 5 gününde hayatını kaybedenlerin sayısı 100"ü geçti.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu'nun yaptığı açıklamaya göre, bayram tatilinde trafik kazalarında günde ortalama 21 kişi hayatını kaybetti.

Açıklamada, dönüş yolundaki tatilcilere de, "yola uykusuz ve yorgun çıkmayın" uyarısı geldi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com