Tatil için geldi Müslüman oldu!

Tatil için geldi Müslüman oldu!
Taylandlı Budist turist tatil için geldiği Türkiye'de Müslüman oldu.

Denizli'ye tatile gelen Taylandlı Budist turist 24 yaşındaki Seenal Ruknak, bir süredir araştırdığı İslam dinine yakınlık hissedince Müslüman oldu.
 
MÜFTÜLÜĞE BAŞVURDU
 
Seenal Ruknak, bir süre önce tatil için Denizli'ye geldi. Denizli'de çeşitli kültür turlarına katılan Ruknak, aynı zamanda da İslam dinini araştırmaya başladı.

Din değiştirip Müslüman olmaya karar veren Ruknak, Denizli il Müftülüğü'ne başvurdu. Başvuruyu değerlendiren Denizli İl Müftülüğü, dün Ruknak için ihtida töreni düzenledi. İl Müftü Yardımcısı Kazım Tekkoyun ve şahitler huzurunda Müslüman olan Seenal Ruknak, 'Sinem' adını aldı. Taylandlı genç kıza ihtida belgesi Müftü Yardımcısı Tekkoyun tarafından verildi ve kendisine İslam dininin genel prensipleri anlatıldı.
 
Bir süredir İslam dinini araştırdığını belirten Seenal Ruknak, "Kendi isteğimle Müslümanlığı seçtim, bu kararımdan dolayı çok mutluyum. İslam'ı araştırdıkça bana ne kadar yakın olduğunu gördüm" diye konuştu. Törenin ardından genç kıza Kuran-ı Kerim ve çeşitli kitaplar hediye edildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com