Tatilciler Yollara Düştü Yol Çileye Dönüştü!

Tatilciler Yollara Düştü Yol Çileye Dönüştü!
Dokuz günlük bayram tatilini İstanbul dışında geçirenlerin dönüşü nedeniyle şehirlerarası yollarda trafik yoğunluğu yaşandı...

Dün akşam saatlerinden itibaren TEM otoyolu ile D-100 ve D-130 karayollarında trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Trafikten bunalan bazı sürücüler hem dinlenmek hem de yolun açılmasını beklemek için mola verdi. TEM otoyolunun Düzce -Sapanca mevkisi ve Bolu kesimi de yoğunluktan nasibini alan yerler arasındaydı. Yalova Topçular ile Gebze Eskihisar arasında 13 feribotun aralıksız sefer yapması da buradaki yoğunluğu engelleyemedi. Özellikle Ankara-İstanbul istikametinde yaşanan yoğunluk nedeniyle trafik ekipleri kontrollerini aralıksız sürdürdü. Tatilin son gününde, bugün TEM otoyolundaki araç yoğunluğunun daha da artacağına dikkat çekildi. 

Ücretsiz geçiş uzatıldı

Tatil  dönüşü yollarda yaşanan trafik çilesine Ulaştırma Bakanlığı'ndan önlem geldi. Kurban Bayramı'nın son günü saat 24.00'te biten ücretsiz geçiş uygulaması dün gece saat 22.45 itibariyle uzatıldı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, araç yoğunluğunun azalması için köprüler ve otoyol gişelerinin pazartesi saat 03.00'e kadar yeniden ücretsiz hale getirildiğini açıkladı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com