Tatilcilere uyarı

Tatilcilere uyarı
Kütahya Emniyet Müdürlüğü, tatilini kent dışında geçirecek vatandaşları, olası hırsızlık olaylarına karşı uyardı.

Kütahya Emniyet Müdürlüğü, tatilini kent dışında geçirecek vatandaşları, olası hırsızlık olaylarına karşı uyardı.

Kütahya Emniyet Müdürlüğünün ''www.kutahya.pol.tr'' internet sitesinde, tatile çıkacak veya bir süre evinden uzaklaşacak vatandaşlara tedbirli olmaları yönünde uyarılarda bulundu.
Tatilcilere çıkmadan önce kapının kilitlenmesi ve mümkünse zincir taktırılması, pencerelerin kontrol edilmesi, PVC veya alüminyum tipi kapı ve pencere doğramalarına içeriden ayrı kilit taktırılmasının tavsiye edildiği internet sitesinde, güvenilmeyen kişilere anahtarların teslim edilmemesi istendi.
Sitede, tatilcilere yönelik şu önerilere yer verildi:
''Bahçeniz varsa bakımlı olmasına özen gösterin. Bu sizin evde olduğunuz imajını yaratır. Alt komşunuz veya sizin yaptıracağınız pencere demir muhafazalarının merdiven usulü değil, dikey olmasına dikkat edin. Posta kutularınızda fatura veya mektupları uzun süreli tutmayın. Bu sizin evde olmadığınız kanısını uyandırır. Tatile çıkarken komşularınızdan fatura ve benzeri şeylerinizi almasını isteyin. Tatilde olsanız da evinizi sık sık telefonla arayın, telefon zilinin ara sıra çalması hırsızları tedirgin edebilir. Mahalli karakola, evinizden bir süre ayrı olacağınıza dair bilgi verin, polisin tedbir almasına yardımcı olmuş olursunuz. Evin yatak odası hariç, diğer odaların kalın perdelerini açık bırakın.''
Yolculuk konusunda da uyarılan tatilcilere, yabancı kişilerin ikram ettikleri yiyecek ve içecekleri tüketmemeleri, el çantası yerine belde taşınabilir çantaları tercih etmeleri, nakit para yerine kredi kartı kullanmaları tavsiye edildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com