Tatilin sırası mı Başbakan!

Tatilin sırası mı Başbakan!
Britanya’da terör saldırısının yankıları sürerken, Başbakan Cameron’ın tatile çıkması büyük tepki çekti. Ülke basını ve İşçi Partisi Cameron’ı topa tuttu.

Britanya’da geçen hafta iki kişinin satır ve bıçaklarla bir askeri öldürmesi büyük şok yaratmış, 7 Temmuz 2005’teki bombalı saldırılardan beri ilk kez ülkede bu kadar büyük bir terör alarmı verilmişti.

Saldırıyı düzenleyenlerden Michael Adebolajo‘nun uzun süredir şüpheli listesinde olması, hatta iç istihbarat servisi MI5’in zanlıya “birlikte çalışma” teklifi yaptığının ortaya çıkması İngiliz kamuoyunu şoke etmişti.

Britanya basını ise günlerdir saldırı öncesinde güvenlik güçlerinin ihmallerine yönelik haberler yapıyordu. Ancak dün gazetelerde yer alan bir fotoğraf ülkedeki nefret oklarının polis yerine Başbakan David Cameron’ın üzerine yönelmesine neden oldu.
 
Cameron çarşamba günü meydana gelen saldırıyı duyar duymaz resmi bir ziyaret için bulunduğu Fransa’dan ayrılmış ve Londra’ya dönmüştü. Ancak Britanya Başbakanı’nın eşi Samantha’yla birlikte Akdeniz’deki Ibiza Adası’na tatile gitmesi büyük tepki çekti. Dün Britanya gazetelerinde yayınlanan fotoğraflarda Cameron çifti rahat kıyafetler içinde görülüyor. Bu fotoğraflar ülkede solcusundan muhafazakarına tüm gazetelerin tepkisini çekti.
 
“Kriz mi, tatildeyim”
 
Independent gazetesi “Kimse Cameron’ın kolay bir işi olduğunu düşünmüyor. Ancak bu davranışının tepki çekmesi de çok normal” ifadesini kullanırken, The Sun gazetesi “Kriz mi? Tatildeyim” ben başlığıyla Başbakan’a tepki gösterdi. Gazete “Britanya 7 Temmuz saldırılarından beri en büyük terör krizini yaşarken, Cameron tatile gitmeyi tercih etti” diye yazdı.
 
Mail on Sunday gazetesi ise “Polis hala saldırının arkasındaki isimleri araştırırken Cameron birkaç günlüğüne ortadan kaybolmayı tercih etti” diye yazdı. Muhalefetteki İşçi Partisi ise “Halkımız, başbakanlarından daha iyi davranışlar bekleme hakkına sahip” tepkisini gösterdi.
 
Cameron’ın ofisinden yapılan açıklamada ise “Sayın Başbakan ailesiyle birlikte bir haftalık tatile çıktı. Ancak her zaman olduğu gibi Londra ile yakın temas halinde ve her an görevine devam ediyor” denildi. (CTK)
 
Taraf

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com