Tatlıses İç Hesaplaşma Kurbanı!

Tatlıses İç Hesaplaşma Kurbanı!
K. Irak'ta uzun süre ticaret yapan gazeteci İlnur Çevik, İbrahim Tatlıses'e suikast girişimi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Çevik'in açıklamaları...

Kuzey Irak denince akla ilk gelen isimlerden olan İlnur Çevik'tir. Ailesine ait Çevikler firmasının ortaklarıyla birlikte Kuzey Irak'ta milyon dolarlık işleri üslendi. Erbil'de Selahattin Üniversitesi Kampusünü ve Süleymaniye Havaalanı'nı ortaklarıyla birlikte yaptı. İlnur Çevik, Kuzey Irak Kürt yönetimi lideri Mesut Barzani'nin radyo ve televizyonu kuran isimdi. Irak'ta 250 milyon dolarlık yatırım yapan İlnur Çevik, 80 milyon dolarlık alacağının ödenmediğini belirterek geçen yıl iflas ettiğini açıklamış ve Türkiye'de gazetecilik çalışmalarına yeniden başlamıştı.

Tanınmış ses sanatçısı İbrahim Tatlıses'e düzenlenen suikastın arkasında kimler olduğuna ilişkin bazı düşünceleri olduğunu belirten İlnur Çevik, Takvim gazetesine açıklamalar yaptı. "Kuzey Irak'taki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Tatlıses'in vurulması üzerine sabah, kilit isimlerle konuşmalar yaptım. Aldığım bilgilerin ışığında olayın arkasında ne olduğunu size anlatacağım" diyen İlnur Çevik, bazı detay bilgileri verdi: "İbrahim Tatlıses, Mesut Barzani'den bizzat Kuzey Irak'ta inşaat işi aldı. Orada iş kovalayan Rüşdü Sait, hemen devreye giriyor. Tatlıses ile ortak oluyorlar. Rüştü Sait düzgün bir adam değil, zaten o nedenle orada iş alamıyordu. Ama nasıl olduysa Tatlıses'le ortak oldu. Cennet Bahçeleri ismi verilen inşaatlar başladı. Bir süre önce Rüşdü Sait, İbrahim Tatlıses'i Kuzey Irak yönetimime şikâyet etmiş. Tatlıses'in para vermediğini, işi kendisinin devam ettirdiğini söylemiş. Sıkıntılar olduğu belli. Rüştü Said'in Tatlıses'i vurdurması mümkün değil. Mesut Barzani çok kuvvetli bir istihbarat teşkilatına sahip, Tatlıses'in sadece ismiyle aldığı bir olayda bunu yapabilmesi, cesaret edebilmesi mümkün değil. Barzani yönetimi iki gün içinde Said'i bulur, cezasını verir. Barzani bölgesinde böyle bir şey olamaz. Kuzey ırak açısından vurulma olayını düşünmemek gerekir. Bu iş başka bir iş."

Gazeteci İlnur Çevik, "Tatlıses'in vurulması olayına, Türkiye içi bir olay olarak bakmalıyız" derken, iç olayın ne olabileceğini şöyle değerlendirdi: "AK Parti'den adaylığı veya bağımsız adaylı akla gelebilir. AK Parti'ye başvurunun son gününde böyle bir olayın olması, zamanlama açısından dikkati çekiyor ama PKK'nın bunu yapmış olabileceğini de düşünemiyorum. Böyle bir şey olsa bile, sinyal verilir, Tatlıses bu sinyali alınca zaten aday olmazdı. Bu işin, bir iç hesaplaşma olduğunu düşünüyorum. Birçok alanda iş yapılıyor, yeni konular da gündemlerinde vardı. Olaya, para işi olarak bakıyorum, rakibi ortadan kaldırmanın kime yararı olacağı açısından düşünmek lazım."

Takvim

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com