'Tatlıses tetikçilere yol vermiş!'

'Tatlıses tetikçilere yol vermiş!'
Tatlıses saldırı anını anlattı...

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in, 4 saat süren toplam 8 sayfa tutan ifadesinde, kendisine saldıran kişilere bilmeden yol verdiğini söyledi. Tatlıses, "Olay anını hatırlıyor musunuz?" sorusuna, "Hayranlarımla fotoğraf çektirdikten sonra otomobile bindim. Otomobil hareket halindeyken bir otomobil geliyordu. O otomobile yol verdik. Tam arkamı dönüp asistanıma birşey söylecekken saldırı oldu" diye yanıt verirken, PKK'dan hiç tehdit almadığını söyledi.

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, kendisine yönelik düzenlenen silahlı saldırı olayıyla ilgili olarak Organize Şube Müdürlüğü ekiplerine ifade verdi. Polisin sorduğu 15 soruya, yazılı olarak 8 sayfa tutan ifadesinde Tatlıses, kendisine saldıran kişilerden şikayetçi oldu. Tatlıses polisin, "Olay anını anlatır mısınız? şeklindeki sorusuna, "Hayranlarımla fotoğraf çektirdikten sonra otomobile bindim. Otomobil hareket halindeyken bir otomobil geliyordu. O otomobile yol verdik. Tam arkamı dönüp asistanıma birşey söylecekken saldırı oldu. Daha sonradan yol verdiğimiz aracın benim saldırganlarım olduğunu öğrendim" şeklinde cevap verdi.

İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Darüşşafaka Cemiyeti'ne ait Merkezde tedavi gören İbrahim Tatlıses'in müşteki olarak ifadesine başvurdu. Organize Şube Müdürlüğü ekiplerine, yaklaşık 4 saat süresince müşteki olarak ifade veren İbrahim Tatlıses, polisin, "Saldırganlardan şikayetçi misiniz?" şeklindeki sorusuna, "Evet saldırganlardan şikayetçiyim" cevabını verdi.

BİLMEDEN TETİKÇİLERİNE YOL VERMİŞ
Ünlü türkücü, polisin "Olay anını anlatır mısınız" şeklindeki sorusuna da, "Program çıkışında, otomobilime giderken iki hayranımla fotoğraf çektirdim. Daha sonra otomobilime bindim. Tam ana yola katılım sırasında, bir otomobilin geldiğini görerek ona yol verip geçmesine izin verdik. Daha sonra ben asistanım Damla Buket Çakıcı'ya birşeyler söylemek için arkamı döndüğüm sırada, saldırı olayı gerçekleşti. Daha sonra bize ateş açanların o yol verdiğimiz saldırganlar olduğunu öğrendim" dedi.

SALDIRI ÖNCESİ ABDULLAH UÇMAK TEHDİT ETMEMİŞ
Polis, Tatlıses'e "Abdullah Uçmak saldırı öncesinde sizi tehdit etti mi?" diye sordu. Tatlıses, "Hayır son olaydan önce Abdullah Uçmak beni tehdit etmedi" diye yanıtladı.

1998'DEN BU YANA UÇMAKLA OLAN HUSUMETİNİ POLİSE ANLATTI
İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekiplerinin hazırladığı 15 soruya 8 sayfa yanıt veren ünlü türkücü polisin diğer sorularında sorduğu Abdullah Uçmak ve arasındaki husumetini anlattı. Ünlü türkücü 1998 yılından bu yana Abdullah Uçmak ile arasında yaşanan olayları kısa kısa polise anlattı.

SORUŞTURMA TAMAM DAVA AÇILACAK
Ünlü türkücünün Avukatı Ahmet Küçük de yaptığı açıklamada, "İbrahim Tatlıses kimseyi teşhis etmedi. Teşhis edecek bir durum da ortada yok zaten. İbrahim Bey'in ifadesinin ardından savcılığın davayı açmasını bekliyoruz" diye konuştu.

HT Magazin

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com