Tatlıses'in Asistanı O Anı Anlattı

Tatlıses'in Asistanı O Anı Anlattı
Tatlıses'e saldırıda boynuna kurşun isabet eden asistan Damla Buket Çakıcı olay anını anlattı. İşte Çakıcı'nın anlatımıyla olay anı...

Dün Maslak'taki hastanedeydim. Arabasına yapılan silahlı saldırı sırasında İbrahim Tatlıses'le birlikte yaralanan asistanı Damla olaydan sonra ilk kez konuştu ve dehşet anını şöyle anlattı: "İlk kurşun bana değdi ve 'Yandım ah!' diye bağırdım, İbrahim Bey bana 'eğil' dediği anda yüzünün kanlar içinde olduğunu gördüm. Şoföre 'bas gaza' diye bağırdım. Hastaneye gidene kadar İbrahim Bey son derece sakin davrandı. Kesik kesik ve az konuşabiliyordu, durumuyla ilgili sorduklarıma gözüyle, başıyla yanıtlar verdi. Kurşun boynumun kulak altı hizasından girip yanağımdan çıkmış. Büyük oğlu Ahmet Tatlı'ya haber verdik. Evi hastaneye çok yakındı. İlk o geldi, doktorların da önerisiyle ambulansla bu hastaneye getirildik."

YÜZ FELCİ OLURDU
İşte olayın mağduru ve tanığı Damla'nın ilk sözleri bunlar. Yaralı genç kızın annesi Güler Hanım da konuşurken; "Kızım 9 yıldır İbrahim Bey'le çalışıyor. Ben emekli sınıf öğretmeniyim. Eşim Zonguldak'lı. Bahçeşehir'de güvenlik amiri. Alaattin Çakıcı ve ailesiyle yakınlığımız yok. Soyadı benzerliği sadece. Doktorlarımız çok iyi. Dünya çapında beyin cerrahımız Necmettin Pamir de geldi baktı. Galiba sayın başbakanımız rica etmiş kendisinden. Yüzün o bölgesinde 5 yaprak kas varmış, mermi onlara değse yüz felci olurmuş ama sadece yakıp geçmiş. İbrahim Bey'in durumunu sorunca 'İyi' dedik. İkinci şoku yaşamasın istedik. Kızım taburcu olabilir ama güvenlik açısından hastanede tutuluyor" dedi.

HACCA GÖTÜRECEKTİM
İbrahim Tatlıses'in ilk eşi Adalet Hanım da olayı duyarduymaz Şanlıurfa'dan geldi. Dün kendisiyle sohbetimizde en son ne zaman görüştüklerini sordum, anlattı: "Oğlumuz Ahmet'in bebeği oldu, 3 ay önce. Ben hemen İstanbul'a, onların evine geldim. Sonra İbrahim Bey'e sevdiği Urfa yemeklerini yapıp çağırdım. Geldi, torununu görüp kulağına ezan okudu. Çocuklar rica etti, 'Adını sen koy baba' deyince güldü; 'Bu da babası gibi Ahmet olsun' dedi. Gece ayrılırken sanki içine doğmuş gibi; 'Adalet Hanım. Kime, ne zaman, ne olacağı belli olmuyor, hakkını helal et' dedi. Onu gizlice Hac listesine yazdırmıştım. Vakti gelince sürpriz yapıp açıklayacak, Mekke'ye gidip hacı olmasını sağlayacaktım. İbrahim Bey güçlü insandır, Cenabıhak sayesinde atlatacağına eminim." Büyük oğul Ahmet Tatlı ise; "Savaş Abi; görüyorsun ki büyük bir bilgi kirliliği var. Her kafadan bir ses çıkıyor. Biz bunlara itibar etmiyoruz. İşin polisiye kısmı emniyetimizi ilgilendirir. Şu an önemli olan babamın sağlığına kavuşması" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com