Tatvan Kaymakamı Murat Erkan'dan Öğretmen Günü Mesajı

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan'dan Öğretmen Günü Mesajı
Bitlis'in Tatvan İlçe Kaymakamı Murat Erkan, Türk toplumunda, öğretmen hakkının, ana-baba hakkıyla bir tutulduğunu ve kutsal sayıldığını belirterek "Çünkü, sınıfta öğrencilerini geleceğe hazırlayan öğretmen, öğrencilerinin gözünde ana ve baba kadar kutsa

Bitlis'in Tatvan İlçe Kaymakamı Murat Erkan, Türk toplumunda, öğretmen hakkının, ana-baba hakkıyla bir tutulduğunu ve kutsal sayıldığını belirterek "Çünkü, sınıfta öğrencilerini geleceğe hazırlayan öğretmen, öğrencilerinin gözünde ana ve baba kadar kutsaldır” dedi.
Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin geleceği olan çocukları, geleceğe hazırlayan öğretmenlerin en seçkin günlerinin “Öğretmenler Günü” olduğunu belirtti. Kaymakam Erkan’ın mesajında şu satırlara yer verildi:
“24 Kasım Öğretmenler Günü’nün tüm öğretmenlere, eğitim camiasına ve tüm yurttaşlara kutlu olması diliyorum. Ülkemizde ilk defa 1981 yılında kutlanan bu anlamlı günün 31’inci yılını, Atatürk’ün okuma-yazma seferberliğini başlattığı 24 Kasım 1928’in de, 84’ncü yılını kutluyoruz. Toplumumuzda öğretmenlik mesleğinin çok seçkin ve özel bir önemi var. Bu öneme paralel olarak öğretmenlerimize hak ettikleri önemin ve değerin verilmesi gerekmektedir. Türk toplumunda, öğretmen hakkı da ana-baba hakkıyla bir tutulmuş ve kutsal sayılmıştır. Çünkü sınıfta öğrencilerini geleceğe hazırlayan öğretmen, öğrencilerinin gözünde ana ve baba kadar kutsaldır. Tabii ki, bu durum öğretmenlerimize, çok özel ve büyük bir sorumluluk da yüklemektedir. Bu sorumluluk, geleceğimizin bizatihi kendisi olan çocuklarımızı en iyi şekilde ve çağdaş donanımlarla bezerken, en zor koşullarda dahi, ülkesine ve milletine olan bağlılık ve hizmet anlayışından kopmadan, erdemli, hoşgörü sahibi, demokratik, laik ve insani değerlere bağlı, sorgulayıcı ve araştırmayı ilke edinmiş bireyler olarak hayata hazırlamayı gerektirmektedir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenleri rahmetle andığını kaydederek, tüm öğretmenlerin “Öğretmenler Günü” kutlu olsun.”

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com