Tavşanlı belediyesi ne yapmak istiyor?

Tavşanlı belediyesi ne yapmak istiyor?
Tavşanlı Belediyesi, basında sansürün kaldırışının 101. yıldönümü sebebiyle ilçede görev yapan gazetecilere inceleme gezisi tertiplerken, bu etkinliğe ilçenin tek televizyonu olan Tavşanlı Televizyonu ve Haber Tavşanlı Gazetesi muhabirlerini çağırmamas

  Tavşanlı Belediyesi, basında sansürün kaldırışının 101. yıldönümü sebebiyle ilçede görev yapan gazetecilere inceleme gezisi tertiplerken, bu etkinliğe ilçenin tek televizyonu olan Tavşanlı Televizyonu ve Haber Tavşanlı Gazetesi muhabirlerini çağırmaması 'Bu nasıl sansürün kaldırılmasının kutlanması' yorumlarına neden oldu.
Sansürün kaldırılış kutlamasını sansür uygulayarak kutlayan Tavşanlı Belediyesi'nin bu tavrı Tavşanlı Televizyonu ve Haber Tavşanlı Gazetesi ailesi tarafından şaşkınlıkla karşılandı.
Çoğu ilde bile bulunmayan televizyon ekibini etkinlikte görmezden gelen Tavşanlı Belediyesi'ne tepki gösteren TTV yönetimi, “Belediye'nin her kurum ve kuruluşu kucaklaması gerekirken, herkese eşit mesafede durması gerekirken yaptığı anlamsız ayrımcılıklara bir anlam veremiyoruz. Bundan sonra Belediye'nin hiçbir etkinliğine ekibimizin çağırılmasını beklememekteyiz” dedi.
Söz konusu durumdan Belediye Başkanı Mustafa Güler'in haberdar olup olmadığı kentte merak konusu oldu.

GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI İHSAN TUNÇOĞLU'DAN TAVŞANLI BELEDİYESİ'NE TEPKİ
Bu arada, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu da, Tavşanlı Belediyesi'nin Haber Tavşanlı Gazetesi ile Tavşanlı Televizyonu'na uygulanan sansüre bir anlam veremediğini belirtti. Tunçoğlu, 'Gerek Tavşanlı Haber Gazetesi, gerekse Tavşanlı Televizyonu (TTV) yıllardır sürdüğü tarafsız yayıncılığı ile ilçe halkının büyük beğenisini kazanmıştır. Buna rağmen Tavşanlı Belediyesi'nin iki kuruma uyguladığı sansüre bir anlam veremedim. Cemiyet olarak konunun takipçisi olacağız' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com