Tavşanlı Belediyesi Termal Fuarına katıldı

Tavşanlı Belediyesi Termal Fuarına katıldı
Tavşanlı Belediyesi, 14-18 Ekim tarihleri arasında İspanya'da düzenlenen Uluslararası Termal Tesisler Fuarına katıldı

Tavşanlı Belediyesi, 14-18 Ekim tarihleri arasında İspanya'da düzenlenen Uluslararası Termal Tesisler Fuarına katıldı
Belediye Başkanı Mustafa Güler, yaptığı yazılı açıklamada, yakın gelecekte Göbel Kaplıcaları'nın klinik tedavilerinde değerinin artacağını bildirdi.
Kütahya'ya en yakın il olan Afyonkarahisar'ın, ''Termalin başkenti olacağız'' sloganıyla yola çıktığını anımsatan Güler, şöyle devam etti:
''Kütahya bölgesinde de Gediz, Emet ve Göbel'imiz var. Bu sularımızın bölgesel ve yerel manada nasıl değerlendireceğimiz konusu geçen yıldan beri üst düzey temaslarımız devam ediyor. Göbel Kaplıcaları'nın bulunduğu alanla ilgili göreve geldiğimiz günden itibaren gerekli çalışmaları çok hızlı bir şekilde tamamlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu senenin sonuna kadar tesislerimizi tam kapasite ile faaliyete geçirmeyi düşünüyoruz.
14 Ekimde başlayan İspanya ve Portekiz gezimizde buraya Türkiye'yi temsilen giden iki belediyeden biri olduk. Gezimiz çerçevesinde gördüğümüz gerçek şudur, biz yöre olarak su miktarındaki bolluğa rağmen gerek tedavi konusunda gerekse sportif alanlarda değerlendirmede yetersiz kalıyoruz.
Yabancı ülkelerdeki bu tip tesis ve kaynakların, suyun mineral dengesini bozmadan, olduğu gibi ve daha çok klinik amaçla kullanıldığını gözlemledik. Orada su bizde olduğu gibi bol bol havuz olarak kullanılmıyor. Daha çok klinik tedavi amaçlı kullanılıyor.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com