Tavşanlı Özel Yavuz Selim Koleji Kütahya birincisi

Tavşanlı Özel Yavuz Selim Koleji Kütahya birincisi
ÖSYM, 2011 Üniversite Yerleştirme Sonuçlarına Göre Özel Yavuz Selim Koleji yüzde 88,19 Yerleştirme Oranıyla Kütahya birincisi oldu.

ÖSYM, 2011 Üniversite Yerleştirme Sonuçlarına Göre Özel Yavuz Selim Koleji yüzde 88,19 Yerleştirme Oranıyla Kütahya birincisi oldu.
2011 ÖSYM sonuç analizleri geçtiğimiz hafta ÖSYM’nin sitesinde yayınlandı. Bu verilere göre Tavşanlı Özel Yavuz Selim Anadolu Lisesi yüzde 88,19 yerleştirme oranı ile Kütahya da ulaşılması zor olan bir rekora daha imza attı. Tavşanlı ilçe yerleştirme ortalamasının yüzde 51,53, Kütahya il ortalamasının yüzde 54,11 olduğu sonuçlarda, Özel Yavuz Selim Anadolu Lisesinin Kütahya ve Tavşanlı eğitimine katkısının son derece yüksek olduğu gözlemlenmektedir.
Özel Yavuz Selim Anadolu Lisesi YGS-LYS Koordinatörü İsmail Gülcü, “Bu başarı tesadüfü değil. Böyle bir başarıyı zaten bekliyorduk. Okulumuzda 9. Sınıftan bu yana uyguladığımız bir sistemimiz var. Öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ve öğrencilerimizle bütünleşmelerinin sonucunda, öğrencilerimizin de gayretleri ile bu başarıyı hak ettik. Bu başarıda emeği geçen personel, veli, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum. Bu öğrencilerimizin birçoğu da Türkiye’nin kaliteli üniversitelerini kazandılar. Geçtiğimiz yıl okulumuz mezunu olan öğrencilerimizden 11 Tıp Fakültesi, 24 Hukuk Fakültesi kazanmaları bu konudaki haklılığımızı ortaya koymaktadır. Özel Yavuz Selim Anadolu Lisesi hem bireysel hem de kitlesel başarıda ilimizin ve Türkiye’mizin eğitimdeki kalitesini daha da yukarılara çekmek için çalışmalarına devam edecektir. Biz yaptığımız işi seviyoruz. Bize güvenen insanları hem öğretim için hem de eğitim için mahcup etmeyeceğiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com