Tavşanlı, TRT Türk kanalında tanıtıldı

Tavşanlı, TRT Türk kanalında tanıtıldı
Tavşanlı'nın tarihi, kültürel ve ekonomik değerleri, TRT Türk kanalında yayınlanan ''Ayşegül'ün Haber Notları'' programında tanıtıldı.

Tavşanlı'nın tarihi, kültürel ve ekonomik değerleri, TRT Türk kanalında yayınlanan ''Ayşegül'ün Haber Notları'' programında tanıtıldı.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, yaptığı yazılı açıklamada, programda ilçenin yöresel yemeklerinden kıyafetlerine kadar pek çok konunun işlendiğini bildirdi.
Programda kendisiyle yapılan röportaja da yer verildiğini belirten Güler, yöresel yemekler ve yöresel kıyafetlerin yanı sıra Tavşanlı kilitleri, Tavşanlı evleri, leblebi, Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Göbel Termal Tesisleri ve ilçenin genel tanıtımının yapıldığını ifade etti.
Güler, programın çekimlerinin Tavşanlı'da yapılmasından büyük memnuniyet duyduğunu bildirerek, şunları kaydetti:
''Program sorumlusu arkadaşlarımızla yapılan çekimlerin ardından hem ulusal hem de uluslararası alanda yayın yapan TRT Türk kanalı vasıtasıyla ilçemizi tanıtmış olduk. Bu hafta içerisinde ilçemizin spordaki gururu olan TKİ Tavşanlı Linyitspor da programda tanıtılmış olacak. Günde 5 kez yayınlanan haber programlarının ardından ilçemizin isminin 'TRT Türk' gibi hem ulusal hem de uluslararası medyaya yayın yapan bir kanalda anılması bizleri son derece mutlu etti. Kabuğunu kırmış ve dışa açılmaya başlamış olan ilçemizi tanıtabilmek için belediye olarak elimizden gelen gayreti veriyorduk. Bundan böyle de hem ekonomik hem kültürel hem de turizm alanında ilçemizin ismini duyurma adına tanıtım çalışmalarına devam edeceğiz. Şahsım ve ilçem adına bizlere verilen bu fırsattan dolayı TRT ailesine, programın yayınında emeği geçen herkese teşekkür ederim.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com