“Tavşanlı uluslararası bir kent”

“Tavşanlı uluslararası bir kent”
Türk-Arap Bilim, Kültür ve Sanat Derneği (TASCA) Başkanı Dr. Muhammed Adil, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından gerçekleştirilen dış ticaret toplantısına katılarak, toplumlar arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine büyük önem verd

Türk-Arap Bilim, Kültür ve Sanat Derneği (TASCA) Başkanı Dr. Muhammed Adil, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından gerçekleştirilen dış ticaret toplantısına katılarak, toplumlar arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine büyük önem verdiklerini ve Tavşanlı'dan hareketle Kütahya'nın tanıtılması amacıyla haziran ayında proje hayata geçirdiklerini söyledi.
. TTSO ile Tavşanlı'dan başlattıkları tanıtım etkinliklerini Kütahya genelinde yaygınlaştırdıklarını söyleyen Muhammed Adil, Kütahya'yı uluslararası platforma taşıdıklarını belirtti.
Türkiye'de ilk defa Arap yatırımcıları getirebilmek için il seçildiğini belirten Adil, 'Bu proje Tavşanlılılarla başladı.
Tavşanlı artık uluslar arası bir şehir oldu. Tavşanlı ile ilgili olarak El Cezire, El Arabiye, El BC, Delil televizyonları belgeseller yayınladı' dedi.
Adil, son dönemlerde önemli projeler üreterek, ikili ilişkileri geliştirmek amacıyla Türkiye ile Sudan, Fas, Suudi Arabistan arasında karşılıklı paneller organize ettiklerini anlattı.
Toplantıda konuşan Kaymakam Hatipoğlu ilçede büyük bir hareketlilik gördüğünü söyledi. Projelendirilen bu çalışmaların güzel işlere vesile olmasını temenni etti.
Belediye Başkanı Mustafa Güler de, 2009 yılı ortalarında TASCA önderliğinde, Ticaret Odası ile Tavşanlı Belediyesi ve çevre belediyelerin işbirliğiyle Arap dünyasının yatırımcılarını Kütahya'ya çekebilmek için yoğun bir çalışma içerisine girildiğini ve bu çalışmaların hız kesmeden devam ettirildiğini söyledi.
TTSO Başkanı Davut Efe ise Arap işadamlarının getirdikleri her projeyi değerlendirme gayretinde olduklarını dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com