Tavşanlı'da 200 kişiye iş imkanı

Tavşanlı'da 200 kişiye iş imkanı
Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) içinde yaklaşık 1000 kişiye iş imkanı sağlayacak olan Nursan Kablo A.Ş.'nin kuracağı fabrikanın yıl sonu itibariyle tamamlanacağı bildirildi.

Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) içinde yaklaşık 1000 kişiye iş imkanı sağlayacak olan Nursan Kablo A.Ş.'nin kuracağı fabrikanın yıl sonu itibariyle tamamlanacağı bildirildi.
Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Güler ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe'nin katıldığı toplantıda Aralık ayında tamamlanması planlanan Nursan Kablo AŞ'nin ilk etapta üretim bandında çalıştırılmak üzere 200 kişinin işe alınacağı kaydedildi.
Başvuru formları ise Tavşanlı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Tavşanlı Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası'ndan alınabilecek.
Kaymakam Numan Hatipoğlu ilk olarak eğitime tabi tutulacak ve daha sonra fabrikanın faaliyete geçmesiyle üretim bandında çalışacak olan personel için başvuru şartları hakkında bilgiler verdi.
Hatipoğlu, 'İlk etapta 200 kişinin eğitim ve istihdamı ile ilgili olarak çalışmalar başlayacak. Aynı zamanda firma başvuru formlarını dağıtmaya başlayacak. Bu formlar Kaymakamlık, Belediye ve Ticaret Odası'ndan temin edilebilecek' dedi.
'Nursan Kablo'nun amacı fabrikanın anahtarının çevrildiği gün nitelikli elemana sahip olmak' diyen Kaymakam Hatipoğlu, 'Bunun için ilk etapta 200 başvuru kabul edilerek bu kişiler eğitime alınacak. Bu kişilerin önlisans veya lise ve dengi okul mezunu, askerliğini yapmış ve 35 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor' diye konuştu.
Fabrikanın 2011 sonu itibariyle 1000 kişilik istihdama ulaşacağını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler ise, 'Çalışan personelin yüzde 70'i bayanlardan oluşacak. Ayrıca o fabrikanın içindeki imalat haricinde fabrikanın idari kısmında, park bahçesinde, hizmetli kadrosunda da işçi alımı yapılacak. Ancak ilk etaptaki bu 200 kişilik kadro sadece üretim aşamasında istihdam edilecek' şeklinde konuştu.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe de, Ocak 2011 itibariyle kursların başlayacağını söyleyerek, Mart 2011'de de işbaşı yapılacağını belirtti. Efe, 'Bu aşamadan sonra 2011 yılı içinde de işçi alımları sürekli devam edecek' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com