Tavşanlı'da 9 bin 453 kişi kurs gördü

Tavşanlı'da 9 bin 453 kişi kurs gördü
Tavşanlı Halk Eğitimi Merkezinde geçtiğimiz yıl 495 kurs açıldı ve bu kurslarda da 9 bin 453 kursiyer eğitim gördü.

Tavşanlı Halk Eğitimi Merkezinde geçtiğimiz yıl 495 kurs açıldı ve bu kurslarda da 9 bin 453 kursiyer eğitim gördü. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman Çelebi birçok dalda kurs açarak faaliyetlerini sürdürdüklerini anlattı.
Tavşanlı Halk Eğitim Merkezi “hayat boyu öğrenme” programı çerçevesinde faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.
2010-2011 eğitim-öğretim yılı hakkında değerlendirmede bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Çelebi kurs faaliyetlerini anlattı.
Çelebi, Tavşanlı Halk Eğitim Merkezi'nin; Bilişim teknolojileri, el sanatları, giyim üretim teknolojileri, kişisel gelişim kursları, hazırlık kursları, müzik ve gösteri sanatları, okuma- yazma kursları, sağlık kursları, spor kursları ve yabancı dil kursları gibi bir çok alanda faaliyet gösterdiğini söyledi.
“Yıllardır halk eğitim faaliyetleri içerisinde ki devam eden grafik bu sene tavan yapmış durumda” diyen Çelebi, 495 kurs sayısına ve 9 bin 453 kursiyer sayısına ulaşıldığını bildirdi.
Kursların nasıl açıldığı hakkında bilgi veren Çelebi: “Yeni öğretim yılındaki kurslarımızın açılmasında, planlanmasında birkaç metodumuz var. Bunlardan bir tanesi; ilçe kaymakamımızın başkanlığında 27 kişiden oluşan ilçe hayat boyu öğrenme Halk eğitimi planlama ve iş birliği komisyonu yılın belirli dönemlerinde toplanıyor. Bizimle beraber tüm ilçede belde ve köylerde açılacak kursların neler olması hakkında görüşte bulunuyoruz. Burada alınan kararlar Halk Eğitim'in ana rotasını oluşturuyor.
Bir diğeri ise, bize gelen talepler doğrultusunda kurs açıyoruz. Gelen talepleri değerlendiriyoruz. Ancak açacağımız kurslar en az 12 kişi olmak zorunda” diye konuştu.
Okuma- yazma kurslarına büyük önem verdiklerini söyleyen Çelebi, 2008 yılından bugüne 1950 kişiye okuma- yazma belgesi verdiklerini dile getirdi.
Açık öğretim okulu kayıtlarının bugüne kadar Halk eğitim Merkezinde yürütüldüğünü belirten Çelebi, kayıtların bu yıldan itibaren liselerden yapıldığını bildirdi. Çelebi, yeni kayıt işlemlerinin ve kitap dağıtım işlemlerinin başta cumhuriyet Anadolu Lisesi olmak üzere bütün liselerde gerçekleştirildiğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com