Tavşanlı'da çevre düzenlemesi

Tavşanlı'da çevre düzenlemesi
Tavşanlı şehiriçindeki caddelerde yeni trafik düzenlemesi uygulandı. ilçe trafik komisyonu toplanarak, trafiği rahatlatılması amacıyla bazı caddelerde tek ve çift yön uygulaması değişiklikleri yapıldı.

Tavşanlı şehiriçindeki caddelerde yeni trafik düzenlemesi uygulandı. ilçe trafik komisyonu toplanarak, trafiği rahatlatılması amacıyla bazı caddelerde tek ve çift yön uygulaması değişiklikleri yapıldı.
Tavşanlı İlçe Trafik Komisyonu tarafından alınan kararlar doğrultusunda ilçe merkezindeki yol istikametlerinde değişiklikler yapıldı. Buna göre Hükümet Konağı önündeki yol trafiğe kapatılırken, bazı caddelerde de tek ve çift yön uygulamaları getirildi.
Kaymakam Numan Hatipoğlu konuya ilişkin olarak bilgiler verdi. Hatipoğlu, İstasyon Caddesinin Çevre Yolu istikametine gidişe göre tek yöne ve Çevre Yolundan Cumhuriyet Meydanına gidiş istikametine göre Ada ve İstiklal Caddelerinin tek yöne ayrıca Emirler Caddesinin Ziraat Bankasından Küçük Meydana kadar olan yolun da tek yönden çift yöne çevrildiğini söyledi.
Gaffar Okkan Caddesinin Kanal Caddesi istikametinden Cumhuriyet Meydanı istikametine gidişe göre Cumhuriyet Meydanı kısmı da dahil olmak üzere tek yönlü trafiğe çevrilmesine karar verildiğini söyleyen Hatipoğlu, “Vergi Dairesi ve İstiklal İlköğretim Okulu arasına yapılan yeni yolun İstasyon Caadesinden İstiklal Caddesine gidişe göre tek yönlü trafiğe çevrilmesi, Teyyare Sokağın araç trafiğine kapatılması, Ada ve Emirler Caddelerine 15 metre aralıklarla sağ ve sol kısımlara park yasağı levhaları konulması, tek yön olarak düzenlenen sokak ve caddelere gidişe göre sol kısımlara 15 metre aralıklarla park yasağı levhaları konulması kararlaştırıldı” dedi.
Hatipoğlu, yapılan toplantıda Yukarı Çimen Caddesinin, Cumhuriyet Caddesi ile kesiştiği kavşaktan itibaren Cumhuriyet Meydanına gidişin kaldırılması, Tek yönlü trafik akımı bulunan Bankalar Caddesinden tek yönlü trafik akımı devam edecek şekilde Bayarslan Caddesi ve Yukarı Çimen Caddesinin Cumhuriyet Caddesine kadar olan bölümün Cumhuriyet Caddesi istikmetine gidiş olacak şekilde tek yönlü trafiğe çevrilmesi talebinin oy birliği ile kabul edildiğini anlattı. Hatipoğlu, bu sayede Hükümet Konağı ve İstiklal İlköğretim Okulu etrafında trafik karmaşasının sona erdirilmesinin amaçlandığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com