Tavşanlı'da doktor eylemi

Tavşanlı'da doktor eylemi
Dr. Ersin Arslan`ın ölümünün ardından Tavşanlı’daki meslektaşları, Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Gaziantep'te meydana gelen olayda bir hasta yakını tarafından bıçaklandıktan sonra aynı hastanede tedavi altına alınan ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybeden 28 yaşındaki Dr. Ersin Arslan`ın ölümünün ardından Tavşanlı’daki meslektaşları, Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Sağlık-Sen Tavşanlı İlçe Temsilcisi Gürcan Yiğit, "Geçtiğimiz günlerde, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde görev yapan Kalp ve Göğüs Cerrahı Op. Dr. Ersin Arslan, bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmüştür. Bu son olay da göstermektedir ki sağlıkta şiddet bugün akıl almaz boyutlara ulaşmıştır. 17 yaşındaki bir çocuğun bir hekimi, bunun da ötesinde bir insanı öldürecek boyutlara gelmesine ya da getirilmesine neden olan psiko-sosyal faktörleri önlemek ve caydırıcı tedbirleri almak gerekliliğini bugün de vurguluyoruz. Geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığı ile başlattığımız sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik çalışmaların içi maalesef doldurulamamıştır. Bugüne kadar özelde sağlıkta şiddet genelde ise toplumsal şiddetin önlenmesine yönelik çalışmaların ötelenmesi ile, yarın başka illerde başka bir doktor, hemşire, sağlık çalışanının da mağdur olmasına neden olacaktır. Daha iyi sağlık hizmeti vermek adına zaman ve mesai kavramı gözetmeksizin hizmet veren sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet asla kabul edilemez.Sağlık-Sen olarak her an ölümle burun buruna gelen, hayat kurtarma mücadelesi verirken şiddete maruz kalarak bir yandan da hayatlarını kaybetme riskiyle görev yapan tüm sağlık çalışanları adına son derece endişeliyiz. Her zaman dile getirdiğimiz gibi, Sağlık Bakanlığı bu konuya proje ve kampanyanın sosyal ortakları ile birlikte daha fazla eğilmelidir. Bundan sonra yaşanacak bu tür olayların önüne geçilmesi için önlem ve uygulamalar acil olarak hayata geçirilmelidir. Toplumsal şiddetin boyutlarının yansıması olarak sağlık alanında ortaya çıkan bu tür menfur olaylar için gerekli yasal düzenlemeler hayata geçirilmelidir. Ülke insanımız için 7 gün 24 saat kutsal bir görevi yerine getiren sağlık çalışanlarımıza uygulanan şiddeti halkımızın da tasvip etmediği muhakkaktır. Bu olayları gerçekleştiren sağlıksız zihniyetlere karşı ülke insanımız da tepkisini ortaya koymalıdır. Hasta Memnuniyet oranları bugün ülke genelinde üst seviyelerde ise, bunun mimarı şüphesiz özveri ve fedakârlık anlayışıyla hizmet veren sağlık çalışanlarıdır. Mesleğini kutsal bilip ülke insanına en iyi sağlık hizmetini verme çabası içerisinde olan sağlık çalışanlarının can güvenliğini sağlamak adına yapılması gerekenler, herhalde ertelenemez diye düşünmekteyiz. Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde görev yapan Kalp ve Göğüs Cerrahı Op. Dr. Ersin Arslan'a yapılan saldırıyı kınıyor, tüm sağlık camiası adına Dr. Ersin Arslan'a Allah'tan rahmet, yakınları ve mesai arkadaşlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com