Tavşanlı'da eğitim şenliği

Tavşanlı'da eğitim şenliği
Tavşanlı’da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim şenliği düzenlendi. Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi koordinesinde yürütülen eğitim şenliği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde 31 Mayıs Cuma gününe kadar devam edecek.

Tavşanlı’da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim şenliği düzenlendi. Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi koordinesinde yürütülen eğitim şenliği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde 31 Mayıs Cuma gününe kadar devam edecek. 

Tavşanlı’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi koordinatörlüğünde yürütülen eğitim şenliğinde öğrenciler yaptıkları eserleri sergiliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde yapılan açılış programına İlçe Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Güler, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı. 27 Mayıs Pazartesi günü başlayan şenlik 31 Mayıs Cuma günü sona erecek.

Eğitim şenliğine ilçede bulunan tüm okullar katkı sağlarken, şenliğin amacı ise öğrencilerin yıl boyu yaptıkları çalışmaları sergileme imkanı bulması ve öğrencilerin yıl sonu itibariyle yorgunluklarını bu şenlikle gidermeleri. Şenlik kapsamında şiirler ve müzik gösterilerinin yanı sıra tiyatro, sanat etkinlikleri ve halkın ilgisini çekebilecek konularda resim sergileri açıldı. Ayrıca atölye çalışmaları da stantlarda sergileniyor.

Konuya ilişkin olarak açıklama yapan Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Burada; bir eğitim öğretim yılı boyunca çocuklarımızın ne öğrendiğini, nelerle karşılaştıklarını ve eğitimde hani noktaya geldiklerini görüyoruz. Hergün farklı etkinliklerle öğrencilerimizin eserlerini vatandaşlarımız görebilecekler. Böylelikle öğrencilerimizin sosyal hayatına katkı sağlanıyor. Öğrencilerimiz alanlarında hangi noktaya gelmişler burada onu gözlemliyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Güler de, “Öğrenciler kendi meslek branşlarıyla ilgili aldıkları eğitimi burada sergiliyorlar. Bu manada Tavşanlı’da bir zenginlik var. Bu sene güzel olan taraflardan biri de geniş bir alanda tüm okulların katılması ve halkın ilgisidir. Sergilere baktığımızda yapılan eğitimin kalitesini görüyoruz. Bu nedende ben eğitim camiasını kutluyor öğretmenlerini tebrik ediyorum. Tavşanlı’da bu tür etkinliklerin artmasını ümit ediyorum” diye konuştu.(SBK)

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Kırkaş da, “Farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki öğrencilerimizin sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak, bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek Müdürlüğümüz vizyonu arasında yer almaktadır. Ayrıca eğitim-öğretimin vazgeçilmez bir parçası olan sosyal faaliyetin amacı; öğrencilerin birlikte bireysel hedeflerini belirleyebilmek, yeteneklerini geliştirebilmek, bunların kendisinin ve toplumun yararına kullanabilmek, güven ve sorumluluk duygusunu geliştirmek, yeni ilgi alanları oluşturmak ve beceriler kazandırmaktır. Bu amaçlardan dolayı bizlerde 37 okulumuzla el ele vererek 27-31 Mayıs tarihleri arasında 5 gün sürecek olan Eğitim Şenliğini hazırladık” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com