Tavşanlı'da grip aşısına ilgi

Tavşanlı'da grip aşısına ilgi
Kış aylarının gelmesiyle beraber Kütahya Eczacılar Odası Yönetim Kurulu üyesi ve eczacı Mustafa Buruk, açıklamada bulundu.

Kış aylarının gelmesiyle beraber Kütahya Eczacılar Odası Yönetim Kurulu üyesi ve eczacı Mustafa Buruk, açıklamada bulundu. Buruk, grip aşısı için en uygun dönemin Eylül ve Aralık ayları olduğunu söyleyerek, “Grip aşısının yapılması bu hastalığın hafif geçirilmesini sağlar. Özellikle 65 yaş üstü insanlar, tansiyon ve kalp hastaları, şeker ve astım hastalığı olan kişilerin grip aşısı olmasında büyük fayda vardır. Çünkü bu hastalıkları taşıyan kişilerin bünyesi zayıflar ve grip tehlikeli duruma ulaşabilir. Bunu önlemek içinde Eylül ve Aralık ayları içerisinde aşı olmaları önerilir. 65 yaş üstü ve kronik hasatlığı olan risk grubu oluşturan kişilerin aşısını reçete karşılığında Sosyal Güvenlik Kurumu karşılamakta” dedi.
Grip aşısı ücretinin şu anda 11 lira 80 kuruş olduğunu fakat sosyal Güvenlik Kurumu tarafından reçete edildiğinde ise 2 ya da 2 buçuk lira fiyat farkı çıktığını anlatan Mustafa Buruk, Tavşanlı halkının bu konuda çok hassas olduğunu belirterek hac döneminin yaklaşmasıyla birlikte hacca gidecek adayların da aşıya ilgi gösterdiklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com