Tavşanlı'da ''Köpek güzellik yarışması''

Tavşanlı'da ''Köpek güzellik yarışması''
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, çeşitli illerden 50 av köpeğinin katıldığı ''Köpek Güzellik Yarışması'' düzenlendi.

 Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, çeşitli illerden 50 av köpeğinin katıldığı ''Köpek Güzellik Yarışması'' düzenlendi.
Köpek Irkları ve Bilimleri Federasyonuna bağlı Pointer Irkı Köpeği Üreticileri ve Yetiştiricileri Derneğinin, Tavşanlı Belediyesi ve Tavşanlı Avcılık Atıcılık Kulübünün katkısıyla gerçekleştirdiği yarışma, Moymul Merası ile Şaban Dede Mesireliği'nde yapıldı.
Federasyon hakemlerinin görev yaptığı yarışmaya, İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Uşak, Afyonkarahisar, Balıkesir ve Kütahya'dan getirilen 36 ''İngiliz'' ve 14 ''Kontinental'' cinsi olmak üzere toplam 50 av köpeği katıldı.
Yarışmacılardan Mustafa Şirin'in ''Semeghini Quasar'' adlı köpeği, itaatkarlığı, avdaki başarılı performansı ve eğitimiyle Moymul Merası'ndaki en iyi av köpeği seçildi.
Şirin, köpeğinin Türkiye birincisi olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek, ''İtalya'dan getirilen bu köpeği geçen yıl satın aldım. Bir dünya, iki Avrupa şampiyonluğu bulunan köpeğim Türkiye'de de rüşdünü ispat etti, onlarca köpek arasında farkını gösterdi. Çok mutluyum'' dedi.
Şaban Dede Mesireliği'ndeki yarışmada, Uğur Leylek'in ''Kontinental'' kategorisinde yarışan köpeği Türkiye birincisi seçildi, Şerif Ali Karakurt'un ''Kurzaar'' ırkı köpeği de Türkiye yedek şampiyonu oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com