Tavşanlı'da kuduz karantinası

Tavşanlı'da kuduz karantinası
Kütahya'nın Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Kozluca köyünde bir köpeğin kuduz olduğunun belirlenmesi üzerine, köyün karantinaya alındığını söyledi.

-'KOZLUCA KÖYÜNDE KUDUZ VAKASI OLDUĞU DOĞRUDUR'-
 Kütahya'nın Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Kozluca köyünde bir köpeğin kuduz olduğunun belirlenmesi üzerine, köyün karantinaya alındığını söyledi.
30 haneli Kuzluca köyünde S.U.'ya ait köpeğin kuduz olduğunu belirlenmesi üzerine yetkililerce itlaf edildi.
Kaymakam Numan Hatipoğlu, İ'Kozluca köyünde kuduz vakası olduğu doğrudur. Böyle bir durumda ne yapacağı mezuatta bellidir. Gerekli bilgilere Valilikten alabilirsiniz' dedi.
Bu arada, köpekle temas kuran kişilerin olup olmadığının araştırıldığı belirtildi. Mevzuat gereği köyün 6 süreyle karantina altında tutulacağı öğrenildi.
-

'KUDUZ OLDUĞU BELİRLENEN KÖPEK, İNSAN VEYA HAYVANA ZARAR VERMEMİŞTİR'-
Kütahya Tarım İl Müdürü Bekir Gencer, Tavşanlı ilçesine bağlı Kozluca köyünde, kuduz olduğu tesbit edilen köpeğin insan ve hayvana zarar vermediğini bildirdi.
Gencer, yaptığı açıklamada, 'Tavşanlı İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerimizin yaptığı çalışma sonucu, kuduz olduğu belirlenen köpeğin insan veya hayvanı ısırmadığı belirlenmiştir. Bilindiği gibi, köpeklerde görülen kuduz hastalığı yaban hayatından geçiyor. Bu durum, ormanlar itibariyle Ege Bölgesi'nde sıkça rastlanan bir olay. Halkımızın paniğe kapılmasına gerek yok' dedi.
Gencer, köyde 6 ay süreyle tedbir amaçlı olarak hayvan girişi ve çıkışının yasaklandığını ifade etti.
Gencer, Kozluca köyünde tedbir amaçlı olarak 20'ye yakın köpeğin itlaf edildiğini sözlerine ekledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com