Tavşanlı'da kurbanlık telaşı başladı

Tavşanlı'da kurbanlık telaşı başladı
Tavşanlı İlçe Hayvan Pazarı'nda hareketli günler yaşanıyor.

Kurban Bayramı nedeniyle kurbanlık telaşına düşen vatandaşlar pazarda kendine uygun hayvan arıyor. Satıcılar fiyatların geçtiğimiz yıla göre farklılık göstermediğini söyledi. Büyükbaş hayvanlar 2 bin ile 8 bin lira, küçükbaş hayvanlar da 300 ile bin 200 arasında alıcı buluyor.

Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle Tavşanlı İlçe Hayvan Pazarı Bayrama kadar açık kalacak. Türkiye’nin çeşitli illerinden de kurbanlıkların geldiği pazarda fiyatlar geçtiğimiz yıla göre aynı seviyede.

Büyükbaş hayvanlarda fiyatlar bin 200 TL ile 8 bin TL arasında değişirken, küçükbaş hayvanlar ise 300 TL ile bin 200 TL arasında alıcı buluyor. Alıcıların, son günü beklediğini anlatan üreticiler, bayram yaklaştıkça satışların artacağını düşünüyor.

Çorum’dan gelen bir satıcı, 15 hayvan getirdiğini ancak henüz satış yapamadığını ifade ederken, Bu sene fiyatlardan memnun değiliz. Biraz artış olmalıydı” dedi.

Bu yıl vatandaşın ilgisinin de çok olduğunu belirten satıcılar, “Para var ama kar yok. Fiyatı indirdik alıcı yok. Yaz tatilinde pahalıydı ama kurbanda düşüyor” diye konuştular.

Pazarı dolaşmaya gelen vatandaşlar da, "Alıcıya ucuz geliyor bize de biraz pahalı. Ancak geçen yıla göre pek değişmemiş fiyatlar. Şu anda bekliyoruz. Vatandaşın geneli bekliyor. Geliyor buraya dolaşıyor uygun bir hayvan bulamazsa daha sonraya bırakıyor” şeklinde konuştular.

Üreticiler, yem ve samanın pahalı oluşundan şikayet ederek, “Hayvancılık artık neredeyse para kazandırmıyor. İnşallah önümüzdeki günlerde yem ve saman fiyatları ucuzlar” ifadelerini kullandılar.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com