Tavşanlı'da 'Kuru'ya zam

Tavşanlı'da 'Kuru'ya zam
Düşük rekolte nedeniyle son aylarda fiyatı sürekli artan ve kalitesine göre kilogramı 16 liraya ulaşan kuru fasulye, Tavşanlı’da ki lokantalarda da zamlandı.

Son bir haftada yapılan yüzde 40 oranında ki zamla birlikte Kuru Fasulye et yemekleriyle yarışır hale geldi. 

Düşük rekolte ve ihracattaki durgunluk nedeniyle son aylarda fiyatına yüzde 59 zam gelen ve kalitesine göre kilogramı 16 liraya ulaşan kuru fasulye, lokantalardaki fiyatıyla et yemekleriyle yarışır hale geldi. Tavşanlı’da uzun yıllardır vatandaşa hizmet veren Şaheser Lokantası’nın sahibi Hasan Eser, geçtiğimiz hafta porsiyonu 3,5 TL’ye satılan fasulyenin 5 TL’ye yükseldiğini belirtti.

Hasan Eser “ Son zamanlarda gelen zam bizleri de şaşırtıyor. Etin kilosu 16 TL’ye satılırken bizim et yemeklerinde ki tarifemiz 8 liraydı. Kuru fasulyede şu anda 12 ila 16 TL arasında satılıyor. Geçtiğimiz haftaya kadar porsiyonunu 3,5 TL’ye verdiğimiz fasulyeye zam yapmak zorunda kaldık. Şuan fiyatımız 5 TL. Müşterilerimize gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkür etmek istiyorum. Onlarda durumun farkında ve tepki göstermiyorlar. Ancak fiyatın yüksek olduğunu da kabul etmemiz gerekiyor. İnşallah hükümetimiz ekonomik anlamda fasulye krizine bir çözüm bularak bizi de rahatlatacaktır. Umudumuz bu yönde“ dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com