Tavşanlı'da MOBESE krizi

Tavşanlı'da MOBESE krizi
Kütahya merkez, Simav, Gediz, ve Hisarcık ilçelerinde kurulan ''Mobese'' sistemi, iki yıldır Tavşanlı'da kurulamayınca, Vali Şükrü Kocatepe devreye girdi ve yetkililere, ''sistemi bir an önce kurun''

 Kütahya merkez, Simav, Gediz, ve Hisarcık ilçelerinde kurulan ''Mobese'' sistemi, iki yıldır Tavşanlı'da kurulamayınca, Vali Şükrü Kocatepe devreye girdi ve yetkililere, ''sistemi bir an önce kurun'' dedi.

Anaokulu temel atma törenine katılmak üzere Tavşanlı'ya gelen Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, tören sonrası Milletvekili Hüsnü Ordu, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe ile birlikte tüm Tavşanlılı işadamlarını Kaymakamlığa ''Mobese'' toplantısına çağırdı.
Vali Kocatepe, 'Merkez tamam, Gediz, Simav ve Hisarcık tamam, ancak Tavşanlı bir türlü mobese kurmayı başaramadı. Bugün bu işi burada bitirelim' dedi.
Başkan Mustafa Güler'in, diğer ilçelere 15-20' şer bin TL Özel İdare'den yardım yapılmış, Tavşanlı'ya daha fazla olmalı sözüne, tepki gösteren Vali Şükrü Kocatepe, ''Başkan bu iş sizin işiniz, özel idareden Tavşanlı'ya 20 bin TL verdik, ancak proje 450 bin TL'lik. Tavşanlı'da birçok zengin var, paraları onlar kazanıyor, belediye bu işi üstlenip mobeseyi kurmalı'' diye konuştu. Mustafa Güler, Vali Kocatepe'nin tepkisinin ardından ''Tamam ben yüzde 20'sini karşılayayım'' cevabını verdi.
TTSO Başkanı Davut Efe'de, Vali Kocatepe'ye ''Sayın Valim birlikte işadamlarımızı ziyaret edelim, mobese parası toplayalım'' teklifinde bulundu.
Vali Kocatepe, güvenlik kamerası sistemine katkı vermek istemeyen banka müdürlerine de tepki gösterdi ve, ''Tavşanlı'nın parasını siz kazanıyorsunuz. Katkı vereceksiniz'' dedi.
Vali Şükrü Kocatepe Tavşanlı'ya mobese kurmaya yanaşmayan yöneticilere ''Tavşanlı'da güvenlik kamerası olmadığını bilen hırsızlar hep ilçeye yöneliyor'' hatırlatmasında da bulundu.
Anaokulu yaptırmayı kabul edip, temelini atan işadamı Süleyman Yılmaz, Vali Kocatepe'nin mobese çağrısına, Tavşanlı için 40 bin TL vereyim diyerek yine katkıda bulunma sözü verdi.
İki yıldır bir türlü Tavşanlı'da ki yetkililerin bir araya gelip de kuramadıkları güvenlik sisteminin bu sefer akıbetinin ne olacağı merak konusu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com