Tavşanlı'da ücretsiz kanser taraması

Tavşanlı'da ücretsiz kanser taraması
Sağlık Bakanlığı’nın başlatmış olduğu kampanya kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Tavşanlı’da da 30 ile 69 yaş arasındaki vatandaşlara rahim ağzı, meme ve kolon kanseri hastalıklarına karşı tarama uygulaması başlatıldı. Erken teşhis ve tedavi sürecinin ve

Sağlık Bakanlığı’nın başlatmış olduğu kampanya kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Tavşanlı’da da 30 ile 69 yaş arasındaki vatandaşlara rahim ağzı, meme ve kolon kanseri hastalıklarına karşı tarama uygulaması başlatıldı.

Erken teşhis ve tedavi sürecinin verimli geçmesi amacıyla verilen tarama hizmeti ücretsiz veriliyor. 


Kanser hastalığına karşı başlatılan kampanya çerçevesinde Tavşanlı Toplum Sağlığı Merkezi’nde ücretsiz kanser taraması yapılıyor. 30 ile 69 yaş arasındaki vatandaşlara, rahim ağzı, meme ve kolon kanserlerine karşı erken teşhis için ücretsiz olarak tarama ve tahlil hizmetlerine başlandı. Genel itibariyle bayanları yakından ilgilendiren rahim ağzı ve meme kanserinin yanı sıra diğer taraftan her iki cinsiyete karşı da kolon kanseri taramaları yapılıyor.

Toplum Sağlığı Merkezi'ne tarama için başvuran vatandaşların ilk tahlilleri Tavşanlı’daki laboratuarlarda incelendikten sonra kapsamlı taramalar Kütahya’da gerçekleştirilip 3 hafta içerisinde sonuçlar vatandaşlara bildiriliyor.

Tavşanlı Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Emel Solmaz Demirbacak, bayanların en korktuğu hastalıkların başında gelen rahim ağzı ve meme kanseri konusunda bilinçli bir toplum oluşturmak istediklerini ifade ederek, Sağlık Bakanlığı'nın başlatmış olduğu bu kampanyanın 2017 yılına kadar devam edeceğini söyledi. Bu süre zarfında da nüfusun yüzde 70’inin taramadan geçirilmesinin hedeflendiğini belirten Emel Solmaz Demirbacak, “30-69 yaş arasındaki tüm Tavşanlılıları özellikle de bayanları Toplum Sağlığı Merkezi'ne bekliyoruz” dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com