Tavşanlı'da Uluslararası Uçurtma Şenliği

Tavşanlı'da Uluslararası Uçurtma Şenliği
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, Özel Başarı İlköğretim Okulu ve Martı Uçurtma Kulübü tarafından, uluslararası uçurtma şenliği düzenlendi.

Moymul merasında bu yıl 6'ncısı yapılan şenliğe, Hollandalı iki amatör uçurtmacının yanı sıra değişik illerden gelen Martı Uçurtma Kulübü üyesi 30 kişi katıldı.
     Özel Başarı İlköğretim Okulu Müdürü Osman Toy,  6 yıl önce çocuklara yönelik yarışma olarak düzenlenen şenliğin kapsamını genişleterek geçen yıl uluslararası düzeye taşıdıklarını söyledi.
     Uçurtmanın, dostluk ve barışın sembolü olduğunu belirten Toy, şenliğe katılımın her yıl artmasının kendilerini sevindirdiğini bildirdi.
     Şenliğe Hollanda'dan katılan Henk Boelens ve kızı Miryam Boelens de bu etkinlikten büyük keyif aldıklarını ifade etti. Ülkesinde bir fabrikada grafik tasarımcısı olarak çalışan Henk Boelens, 1986 yılından bu yana Türkiye'de uçurtma şenliklerine katıldıklarını, bugüne kadar yaklaşık 1500 uçurtma yaptığını belirtti.
     Jüri tarafından yapılan değerlendirmede birinciliği Serdar Temiz'in elde ettiği yarışmada, ikinciliği Vehbi Akar, üçüncülüğü Mustafa Hızlıer kazandı. Tuna Güler dördüncü, Ceren Şahmaran da beşinci oldu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com