Tavşanlı'daki deneme sınavında 'Yıldız' başarısı

Tavşanlı'daki deneme sınavında 'Yıldız' başarısı
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen deneme Sınavlarında Özel Yıldız İlköğretim Okulu öğrencileri sınıf ortalama puanıyla ilçe birincisi oldular.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen deneme Sınavlarında Özel Yıldız İlköğretim Okulu öğrencileri sınıf ortalama puanıyla ilçe birincisi oldular. Müdür Yardımcısı Rabia Yıldız Degeç konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Yıldız Degeç, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 8 Mart’ta düzenlediği sınavda, sınava giren tüm sınıflarımız 5 - 6 - 7 ve 8. sınıflarımız, sınıf ortalama puanıyla Tavşanlı birincisi oldular. 6. sınıflarımızdan Gülnihal Erden ve Kader Seven isimli iki öğrencimiz 500 tam puanla Tavşanlı birincisi oldu.7. sınıflarımızda Buğra Taksuk Ve Göksel Yılmaz isimli iki öğrencimizde gene 500 tam puanla Tavşanlı birincisi oldular. Ayrıca 5. sınıflarımızın tamamı 444 ortalama puanla Tavşanlı birincisi olurken; 6. sınıflarımız ortalama puanla Tavşanlı birincisi, 7. sınıflarımız ortalama puanla yine Tavşanlı birincisi oldular” dedi.
Elde edilen başarıların tek taraflı olmadığını ifade eden Yıldız Degeç, “Bireysel ve kitlesel birincilikler almak üzere çok güzel. Başarılar tek başına öğrencinin veya öğretmenin başarısı değil; bu bir ekip başarısıdır. Veli-öğretmen- öğrenci işbirliği.5. sınıflarda 22 öğrencimizin 13’ü, 6. sınıflarda 27 öğrencimizden 13’ü, 7. sınıflarda 36 öğrencimizden 16’sı 450 puan ve üzerindeler. Çocuğun başarısı için, öğrencinin içinde bulunduğu sınıf ortamı ve ortamın niteliğinin kalitesi olması gerekiyor. Lokomotif öğrenciler sınıfı daha da yukarıya sürükleyecekler ki diğerleri de hırsla peşinden gelsin. Tavşanlı’nın en iyi sınıfları okulumuz bünyesinde bulunmaktadır. Pek çoğunu anasınıfından alıp mezun ediyoruz. Velilerimiz bize güvenip evlatlarını bize teslim ediyor. Biz de çocuğumuzun 9 saatini geçirdiği okulu daha donanımlı kılmaya gayret ediyoruz. Onlara 15 ayrı dalda hobi dersi sunduk. Kort tenisinden mutfağa, el sanatlarından dans ve dramaya kadar“ diye konuştu.

Özel Yıldız İlköğretim Okulunun Tavşanlı genelinde her yıl düzenlemiş olduğu Seviye Tespit Sınavının bu yılda gerçekleştirileceğini bildiren Yıldız Degeç, “ 3-4-5. sınıflarda uygulanacak sınavımız 31 Mart Cumartesi günü yapılacak. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınava katılacak öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Ayrıca Özel Yıldız İlköğretim Okulu’nda Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte öğrenciler eğlenceli dakikalar geçirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com