Tavşanlılı emekliler intibak yasası istiyor

Tavşanlılı emekliler intibak yasası istiyor
Türkiye İşçi Emeklileri (TİED) Tavşanlı Şube Başkanı Remzi Konuşluoğlu, emeklilere yönelik ocak ve temmuz maaş zamlarını değerlendirdi.

Türkiye İşçi Emeklileri (TİED) Tavşanlı Şube Başkanı Remzi Konuşluoğlu, emeklilere yönelik ocak ve temmuz maaş zamlarını değerlendirdi. Konuşluoğlu, torba yasası ile getirilen yeniliklerin kendilerini sevindirdiğini ancak emeklilerin temel sorununun intibak yasası olduğuna işaret etti. Konuşluoğlu, “Mart ayında 1500 liraya kadar maaş alanlara 60 TL, 1500 liranın üzerinde olanlara da yüzde 4'lük bir yansıma olacak. Düşük emeklilere seyyaren 160 TL bir artış olacak. Torba yasasında, intibak yasasında olan eski emekli yeni emekli arasındaki kopukluğu düzeltilmesiyle ilgili yasa beklentimiz bulunmaktadır” diye konuştu.
Konuşluoğlu, emekli vatandaşın kendisine gelerek işsiz çocuklarına da baktıklarını ve bu nedenle de sıkıntılarının daha da arttığını ifade ettiklerini söyledi. Geçim sıkıntısı nedeniyle emeklilerin çoğunun kredi çektiğini bildiren Konuşluoğlu, ancak gelecek günlerden umutlu olduklarını söyledi.
Konuşluoğlu emekliler arasındaki dengesizliğin giderilmesi takdirde tüm emeklilerin yüzünün güleceğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com