Tavşanlılı hafızlar tesbit sınavına hazırlanıyor

Tavşanlılı hafızlar tesbit sınavına hazırlanıyor
Tavşanlı'da ismi başarıyla özdeşleşmiş olan hafızlar, her yıl olduğu gibi bu sene de hafızlık tespit sınavlarına hazırlanıyor.

Tavşanlı'da ismi başarıyla özdeşleşmiş olan hafızlar, her yıl olduğu gibi bu sene de hafızlık tespit sınavlarına hazırlanıyor. Müftü Vekili İsmail Dinç, konuya ilişkin olarak yapmış olduğu açıklamasında, hafız öğrencilerin başarılarıyla gurur duyduklarını belirterek, öğrencilerin elde ettiği bu başarıların devamını diledi.
Bu yıl Kavaklı Kız Kuran Kursundan 21, Fevziye Hanım Kız Kuran Kursundan da 4 kız hafızın sınava gireceğini belirten Dinç, 11-13 Temmuz tarihleri arasında sınavların gerçekleştirileceğini kaydetti.
Dinç, erkek hafızlarda ise geçen sene 4 öğrencinin sınava katıldığını bu yıl ise erkeklerden sınava giren hafızın olmadığını kaydetti.
Eskiye nazaran erkeklerin hafız olma oranında düşüşün yaşandığını kaydeden Dinç, ailelerden bu yönde destek beklediklerini belirtti. Dinç, bayan hafızlarda kazanılan başarıların erkek hafızlarda da yaşanması için gayretli bir çalışma içinde olduklarını kaydetti. Öğrencilere başarılar dileyen Dinç, vatandaşlardan da dua beklediklerini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com