Tavşanlı'nın kültürü araştırılıyor

Tavşanlı'nın kültürü araştırılıyor
Tavşanlı Kaymakamlığı önderliğinde başlatılan ilçenin tarihi ve kültürünün araştırılması çalışmalarına tüm hızıyla devam ediliyor.

Tavşanlı Kaymakamlığı önderliğinde başlatılan ilçenin tarihi ve kültürünün araştırılması çalışmalarına tüm hızıyla devam ediliyor. Bu çerçevede oluşturulan Tavşanlı Kültür Araştırma Komisyonu 3. toplantısını Kaymakam Numan Hatipoğlu başkanlığında gerçekleştirdi.
Kaymakamlık Toplantı Salonu'ndaki toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Atabay, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sebahattin Dülger, Müftü Mecit Amil, Araştırmacı ve öğretmen Ömer Faruk Dinçel ile diğer komisyon üyeleri katıldı.
Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Kaymakam Hatipoğlu, “Toplantımızda ilçede yapılacak alan taramalarını görüştük. Daha önce ilçemizde çeşitli çalışmalarıyla güzel işler yapmış olan öğretmenlerimiz ile format çalışması yaptık. İlçede merkezi, bağlı belde ve köylerdeki alan içerisinde yapılan çalışmalar kayıt altına alınacak. Unutulmaya yüz tutmuş değerler koruma altına alınacak. Tavşanlı'da kurulmasını planladığımız kent müzesi içinde değerlendirmelerde bulunduk. İlçe içerisinde bulunan tarihi eserlerle ilgili bilgilerin de yeniden gözden geçirilmesini kararlaştırdık” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com