Tayfur Havutçu dönünce neler olacak?

Tayfur Havutçu dönünce neler olacak?
Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, takımın durumu, Tayfur Havutçu'nun dönüşünde yaşanacaklar ve Guti ile ilgili açıklamalar yaptı..

TV8'de yayınlanan "Her Şey Futbol" programına katılan Carvalhal'in açıklamalarından Ajansspor tarafından derlenenler şu şekilde:
"Ankaragücü bizim için rahatsızlık veren bir takımdı. Topla farklı oynama yöntemleri var. Bursaspor ise çok organize bir takımdı. İleride Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor'la oynadığımız zaman ayrı ayrı zorlukları olacak. Ama bizim için ömemli olan bizim ne yaptığımız. Topla oynamayı, oyunu yönlendirmeyi seviyoruz. Sonuncunun birinciyi yenebileceği bir ligdeyiz."

Portekizli oyuncuların kadro seçiminde etkili olduğu yönündeki haberlere değinen Portekizli teknik adam şunları söyledi:
"Alışığım bunlara. Birçok senedir antrenörlük yapıyorum. Olmayan bir şeyi problem gibi göstermeye çalışırlar. Benim bir hoca olarak yapmam gereken maçtan sonra neden kazandım veya neden kaybettim diye sorgulamaktır. Bunun dışında çalışmamdır. Eskişehirspor maçından sonra bunu yaptık."

"Quaresma'nın yokluğu ne kadar önemliyse Almeida'nın Bebe'nin yokluğu de önemli. Quaresma'nın oynayış şeklini çok seviyorum. Ama her şeyden önce takım vardır. Takım da futbolculardan oluşur. Bizim takımımızda çok iyi bir takım ruhu var. Aaha içi ve saha dışında da oyuncuların bağı iyi. Bu kollektif ruh da takıma büyük destek veriyor. Bu oyuncuların dönüşüyle birlikte daha iyi olacağız.
Kollektif ruhun sayesinde son 2 maçı kazandık. Oyuncular ilerleyen maçlarda daha iyi performans gösterecektir."

Tayfur Havutçu'nun döndüğünde ne olacağıyla ilgili soru üzerine ise Carvalhal şunları söyledi: "Geldiğimde kendisiyle görev dağılımını yapmıştık. Döndüğünde okey derse kendi yerini alacak. İlk göreve başladığımda söyledim, sözümün eriyim. Döndüğünde yerimiz ne olursa olsun yerini alacaktır."

Guti ile ilgili de konuşan Portekizli hoca, "Beşiktaş'ta oynayan bütün futbolcular maç kadrosuna girebilir. Futbolcuyla ilgili kararları hoca alır, kararı ben aldım. Hangi futbolcular hazırsa onları almaya çalışıyorum. Beşiktaş'ta hiçbir oyuncu kadro dışı değildir, hazır olan her oyuncu kadroya girebilir. Guti de diğer takım oyuncuları gibi bu takımın bir oyuncusu. İdman yapabilecek yapamayacak oyuncular vardır. İdman yapabilecek oyuncuların neler vereceğini, nasıl faydalanacağımı düşünerek görev veriyorum. Hangi oyuncunun iyi olduğunu görüyorsam ona formayı veriyorum. Diğer futbolcular gibi Guti de hazır olduğunda maç kadrosunda olacaktır" dedi.

Egemen'den övgüyle bahseden Carvalhal, "Türkiye'nin en iyi stoperi" diye konuştu.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com