Tayini Çıkan 2 Vaiz Uğurladı

Tayini Çıkan 2 Vaiz Uğurladı
Kütahya'nın Tavşanlı Din Görevlileri Derneği, ilçeden tayini çıkan 2 vaiz için veda programı düzenledi.

Kütahya'nın Tavşanlı Din Görevlileri Derneği, ilçeden tayini çıkan 2 vaiz için veda programı düzenledi.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı Müftü Vekili İsmail Dinç, daire amirleri ve kalabalık bir davetli grubunun katıldığı programda konuşan Tavşanlı Din Görevlileri Derneği Başkanı Remzi Beycan, 'Görev süresi boyunca kendisinden memnun olduğumuz değerli hocalarımızın tayini bizleri oldukça üzdü. Bundan sonraki görev yerinde başarılar diliyoruz.' dedi.
Remzi Beycan, Tavşanlı'da diyanet evi açılması için girişimlerde bulunacaklarını kaydetti. Beycan, her din görevlisinin kendi hutbesini kendi yazması ve okuması gerektiğini söyledi. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler de ilçede diyanet evi açılması için üzerine düşen görevi yapacağını belirtti.
Kayseri Eğitim Merkezi'ne atanan Tavşanlı Vaizi Salih Gedük ise yaptığı veda konuşmasında, ilçede kaldığı 5 yıllık süre içinde çok güzel günler geçirdiğini ve vaaz için ilk kürsüye çıktığındaki heyecanı neyse, şu an da aynısını yaşadığını kaydederek katılımcılara teşekkür etti.
Tavşanlı'da görev yapan ve yurt dışına gideceği için Bursa'da eğitim gören Vaiz Ahmet Yürekli'nin katılamadığı programda, Salih Gedük'e başta ilçe müftülüğü olmak üzere Tavşanlı Belediyesi, Din Görevlileri Derneği, sivil toplum kuruluşları ve ilçe esnafı, yaptığı çalışmalardan dolayı çeşitli hediyeler verdi.
Öte yandan, programda ayrıca, Tavşanlı Din Görevlileri Derneği'nin 2009 yılı için yılın imamı seçtiği Ulucami İmam-Hatibi Mehmet Çağıtkan'a plaket verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com