Taylan Kulaçoğlu tutuklandı

Taylan Kulaçoğlu tutuklandı
RedHack üyesi suçlamasıyla gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde yapılan RedHack operasyonunda 'bilgisayarı en iyi kullanan' olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu savcılığın itirazı üzerine tutuklandı. İstanbul 'da gözaltına alınan ve yol tutuklaması kararının ardından Ankara'ya getirilen Kulaçoğlu, Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli 3 No'lu Hakim Halil İbrahim Kütük tarafından sorgulandı.

Kulaçoğlu Ankara Adliyesi'nde Terörle Mücadele Kanunu’nun 10. maddesiyle görevli hakim karşısına çıkartılarak tutuklama kararının yüzüne okunmasının ardından Sincan Cezaevi’ne götürüldü. Jandarmalar, destek için adliyeye gelenlerin Kulaçoğlu'nun görüntüsünü almasını engelledi.

Kulaçoğlu'nun moralinin gayet iyi olduğunu söyleyen avukatı Zehra Özdemir, “Dosyadaki gizlilik kararı olduğu için hiçbir şey söyleyemiyoruz. Hala delil topluyorlar, umarım delil topluyorlardır delil yaratmıyorlardır. Ergenekon sürecinde gördük dijital delillerin nasıl yaratıldığını, üretildiğini biliyoruz, bunlar ispatlı şeyler. Umuyoruz bu yolda gitmiyorlardır da gerçekten hakkaniyete uygun bir şekilde araştırma yapıyorlardır da biz de çocuğumuzu alıp gideriz” diye konuştu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com