’Taylan’ın ifadesi alındı

’Taylan’ın ifadesi alındı
Amerikalı kadın fotoğrafçının kaybolmasında yeni gelişme.

Polis "Taylan" kod adlı T.K, yı amerikalı kadının kaybolması olayıyla ilgili olarak ifadesini aldı. İfadesi alınan Taylan, serbest bırakıldı.

GALERİ İÇİN TIKLAYIN!

İstanbul’da kaldığı evden çıktıktan sonra ortadan kaybolan ABD’li Sarai Sierra’nın (33) en son 21 Ocak’ta internet üzerinden konuşup buluşmak üzere yola çıktığı “Taylan” adlı kişinin kimliğini belirleyen polis telefonla irtibat kurdu.

Polis telefonda, Taylan’a, 21 Ocak’ta Sarai Sierra’yla mesajlaştıktan sonra Galata Kulesi’nde görüşüp görüşmediğini sordu. Sierra ile 4 ay önce internette tanıştıklarını söyleyen Taylan’ın, “O gün göreşemedik ama daha önce görüştük” dediği öne sürüldü.

BULUŞMA OLMADI

T.K adlı kişi 30 yaşında ve üniversite mezunu. Sarai ve T.K'nın 4 ay önce bir paylaşım sitesinde tanıştıkları, internet üzerinden defalarca, yüz yüze ise 2 kez görüştükleri belirlendi. Son olarak 20'sindeki yazışmada buluşmadan söz edildiği ancak 21 ocak tarihinde Galata Köprüsü üzerinde gerçekleşecek bu buluşmanın olmadığı anlaşıldı. Bunun nedeni de belirlendi.

Sarai Sierra'nın "buluşma" önerisini yazdığı mesajın T.K tarafından geç görüldüğü, T.K'nın sonradan gittiği buluşma yeri olana Galata Köprüsünde Sierra'yı görmediğinin söylediği belirtiliyor.

SON GÖRÜLDÜĞÜ YER BULUŞMA NOKTASI

Öte yandan kamera incelemelerinden de yeni sonuçlar alınıyor. Onlardan biri Amerikalı kadının Galata Köprüsü üzerindeki görüntüleri oldu. Bu görüntülerde saat 12.10 u gösterdiğinde Amerikalı gezgin kadın köprü üzeride yalnız olarak görülüyor.

FBI'dan isim geldi!

Hakkında gözaltı işlemi yapılmadığı kaydedilen T.K'nın, Sierra'nın bulunması için yürütülen çalışmalar kapsamında tekrar ifadesine başvurulabileceği öğrenildi.

Öte yandan, emniyet yetkilileri, bazı basın organlarında yer alan, Sierra'nın cep telefonunun 27 Ocak gecesi açıldığı, telefondan sinyal alındığı, yerinin tespit edildiği yönündeki bilgilerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com