Tayyib Turizm

Tayyib Turizm
Tayyib Turizm, 345 bin lirayı kaptı, umre yattı

Ankara merkezli şirket, umre seyahati için vatandaştan kişi başına biner euro topladı. Kutsal topraklara gitme umuduyla yola çıkan kafile, Esenboğa Havalimanı’nda kaldı

Ankara Hacı Bayram Veli’de faaliyet gösteren Tayyib Turizm’in, umreye gitmek isteyen vatandaşları dolandırdığı ortaya çıktı. Ankara’dan 95, Van’dan 45, Konya’dan 5 ve Samsun’dan da 1 vatandaş, umre seyahati için Tayyib Turizm’e makbuz karşılığı kişi başı bin euro ödemede bulundu. 15 Ocak’tan itibaren ücretlerini tahsil eden şirket, 146 bin euro (345 bin lira) topladı. İlk kafilenin de 22 Ocak’ta yola çıkacağını söyledi. Vatandaşlar, o tarihte Esenboğa Havalimanı’nda buluştu.

Ancak şirket yetkililerinden kimseyi göremedi. Gelişmeler doğrultusunda Tayyib Turizm’in genel müdürü Nurullah Köken’i telefonla arayan umre mağdurları, “Evrakları tamamlayamadım, bir aksilik oldu, ileri bir tarihte kafile yola çıkacak” yanıtıyla karşılaştı. Şirkete koşan vatandaşlar Nurullah Köken’i sorduklarında yanıt alamadı. Bunun üzerine dolandırıldıklarını anlayan ve harekete geçen umrezedeler savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Diyanet uyarmakla yetindi

Mağdurlar, konu ile ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nı da aradı. Yetkililer, Tayyib Turizm diye bir şirketin kayıtlarında olmadığını söyleyerek, “Hac ve umre ziyaretleri için hizmet veren bu tür turizm acentalarının menşeini çok iyi araştırmanız gerekiyordu” demekle yetindi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com