Tayyip Avrupa basınını da şaşırtıyor

Tayyip Avrupa basınını da şaşırtıyor
Başbakan Erdoğan'ın yolsuzluk ve rüşvet operasyonu karşısındaki pişkinliği ve sokağa dökülen halkın istifa sesleri Bild'e manşet oldu.
Alt başlığında, “Tazyilki su sıkan araçlar, biber gazları, plastik mermiler. Türk metropollerinde olaganüstü durum. Efsanevi Taksim meydanında toplananlar, hükümet ve Erdoğan’ın rüşvet, akrabaları kayırma ve yargıyı etklemelerine karşı sesini yükseltiyor. Erdoğan’ın istifası isteniyor” diyen Bild, istifayı isteyenlerin sadece Türk halkı olmadığını belirtti.
 
ERDOĞAN SINIRLARI ARTIK AŞTI
 
Avrupa Birliği’nin Erdoğan’ı endişeyle izlediğini yazan Bild, “Almanya’nın Avrupa Milletvekili Elmak Brok (CDU), Erdoğan’ın artık tamamen sınırlarını aştığını belirterek sert tepki gösterdi. AP’nin Dışilişkiler Komisyonu Başkanı olan Brok, Erdoğan’ın Türkiye’yi güvenli ve stabil olmayan bir noktaya sürüklediğini açcıkladı” sözlerini kullandı.
 
Erdoğan’ın, gücü elinde tutmak için her yolu denediğini, her türlü imkanı kullandığını vurgulayan Bild, yayın tarzında pek görülmeyen oldukça uzun bir haber yayınladı.
 
STEINMEIER: DİKKATLE İZLİYORUZ
 
Bild, Alman Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeir ile de görüştü ve onun, “Türk devletinin gücüne güveniyoruz. Ortaya çıkan bu rüşvet iddialarının, kişinin kim olduğuna, hangi düzeyde olduğuna bakılmaksızın aydınlatılacağına inanıyoruz. Almanlar olarak Ankara ve İstanbul’daki gelişmeleri büyük dikkatle izliyoruz” dediğini vurguladı.
 
Ayrıca, Avrupa Birliği’nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle’nin, AB adayı Türkiye’ye yükümlülüklerini hatırlattığı ve “Hukukun zedelendiğine ilişkin iddiaları, şüphe ve spekülasyonlara yer vermeyecek şekilde, tarafsız olarak aydınlatmak için gerekli adımlar atılmalıdır” dediği belirtildi.
 
AKP’Yİ ZAYIFLATACAĞI KESİN
 
Gazete, rüşvet ve yolsuzluk skandalı dosyasını, yapılan baskın ve gözaltıları, bakan ve bakan oğullarına ulaşan olayları geniş şekilde duyurduktan sonra, “Olayın baş aktörleri” diyerek, Fetullah Gülen, onun cemaati ve AKP ile olan ilişkileri, daha sonra da ilişkilerin kopması ele alındı.
 
Son olarak, “Fetullah Gülen cemaati Erdoğan’ı düşürebilir mi?” sorusuna cevap arayın Bild, bunun bir soru işareti olduğunu ama AKP’yi zayıflatmasının kesin göründüğünü yazdı.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com