Tayyip baş edemediğini ya kovuyor ya da kısıtlıyor!

Tayyip baş edemediğini ya kovuyor ya da kısıtlıyor!
Başbakan Erdoğan, medyada uyguladığı baskı ile tüm dünyanın gündemine oturmuş ve epeyce eleştiri almıştı. Mizacında hep karşıtlık bulunan ya kovma ya da kısıtlama yolunu seçen Tayyip şimdi de Gezi Parkı devrimini gerçekleştiren Sosyal Medya'ya gözünü dikt

AKP Sosyal Medya Başkan yardımcısı Ali Şahin'in bizzat yaptığı açıklamada "Yalan tweet bomba yüklü araçtan daha tehlikeli. Sosyal medyaya yasal düzenleme şart" dedi. Şayet böyle bir yasaklama kabul edilirse AKP, sosyal medyayla ilgili bir yasa çıkartarak Türkiye’yi dünyada ilk kez bu alana “ceza yasasıyla” giren ülke haline getirecek.

YASAK RUHUNA İŞLEMİŞ!

Ülkeyi yasaklamalarla, baskılarla dikta rejimi haline getiren Başbakan ve yandaşları son Gezi Parkı çığlığını kabullenememiş ve halkın doğruyu sosyal medya ile öğrenip direniş başlatmasından korkmuş olacak ki, en iyi yaptığı işi yasaklamayı devreye sokacak. Ama artık bu halk uyandı! Kendisinin bahsettiği gibi 'kafa kıyak' gençlik değil ülkesine sahip çıkan ve bunu zaferle taçlandıran bir gençlik haline dönüştü. Başbakan bu durumu hazmedemiyor besbelli. Yardakçılarına özürler diletiyor, nefret ettiği sosyal medya ile Vali'ye talimatlar yağdırıp kuşlar, böcekler, bahçeler.. diyerek tatlı, sevimli görünmeye çalışıyor. Ama asla bu halk bunların samimiyetine inanmıyor! Eğer gerçekten samimi olsalardı ilk gün olaylar yayılmadan başbakan yumuşak bir üslup kullanır ve uzlaşma yolunu seçerdi, sonra da samimi insanları ayırt ediyorum palavrasına başvurmazdı! Basiret ilk anda öngerebilmektir çünki..


İLK OLACAK

Sosyal Medya’ya yönelik yasal düzenleme Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri gibi gelişmiş ülkelerde bulunmuyor. Sosyal medya üzerinden hakaret gibi durumlarda bireysel olarak normal mahkemelere başvurulabiliyor. Ancak sosyal medyaya ilişkin topyekün bir düzenleme ilk kez Türkiye’de yapılmış olacak. (AAO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com