Tayyip bu kez Fas’ta ‘one minute’ dedi

Tayyip bu kez Fas’ta ‘one minute’ dedi
Başbakan Erdoğan Rabat'ta Fas Başbakanı ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarında satır başları…

-(Gezi Parkı) Aklıselimin ortama hakim olduğu kanaatindeydim. Bir kaç gün içinde bu iş çözüme kavuşmuş olacak.

-Başbakan Erdoğan’a, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ‘Demokrasi sadece seçim demek değildir’ sözü soruldu. Erdoğan, şöyle konuştu: “Demokrasi seçim midir değil midir? Demokratik parlamenter sistemlerde parlamento yolu seçimden geçer. Sandığın olmadığı bir sistem zaten demokratik değildir. Demokrasideki tavır halkın iradesinin tecellisidir. Sandıkta o irade tecelli eder. Sayın cumhurbaşkanımızın nasıl bir açıklama yaptığını bilmiyorum. Bu ifadenin önünde arkasında ne var bilmiyorum. Evet yine sandıktan geçer diyorum.”

-Sayın Cumhurbaşkanımız mesaj alındı derken, içeriğinde ne var ben bilemem. Sabah Fas’a hareket ederken Bakan arkadaşlarımın buna benzer bir sözü vardı, ‘mesaj alınmıştır’ diye. Bunun üzerine ben basın mensubu arkadaşlara sordum, ‘siz hangi mesajı aldınız’ diye. Cevap veremediler. Burada sözkonusu olan 12 ağaçtır. 12 ağaçtan 10 tanesi sökülmüş ve başka bir yere nakledilmiştir. Burada sadece 2 tane ağacın araçlar tarafından sökülmesi söz konusu olmuştur.

OLAY FARKLI

-İstanbul’da benim Belediye Başkanlığım döneminde görmediği ağaçlandırma kampanyalarını görmüştür. 10 yaş üzeri ağaçlar diktirdim. Başbakanlığım dönemimde ise sadece 2 milyarı fidan olmak üzere 800 milyon 3 yaş ve üzeri olmak üzere ağaçlandırma yaptık. Bu kadar hassasiyeti olan bir hükümetin Taksim meydanında ağaçları kesmek gibi bir derdi olabilir mi? Olay farklı. Bunu aklı selim vatandaşım görecek. İşin içerisinde başta ana muhalefet partisi ve marjinal gruplar var. Bunu benim halkımın kabullenmesi mümkün değil.

Aklıselimin ortama hakim olduğu kanaatindeyim. Birkaç gün içerisinde gösterilerin sona ermiş olacağını tahmin ediyorum..

-Bizler şu anda 180 firmadan 200'ün üzerinde işadamıyla buradayız. Temennim odur ki bine yakın yapılan bu iş görüşmelerinden çok faydalı sonuçlar çıkacaktır.

‘ONE MINUTE‘

Başbakan Erdoğan, Fas Başbakanı ile ortak basın toplantısı sırasında meydana gelen bir anlaşmazlık sırasında o ünlü ‘one minute’ çağrısını yeniden yaptı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com