'Tayyip Erdoğan bütçesi'

'Tayyip Erdoğan bütçesi'
CHP milletvekili Namık Havutça 2013 bütçesinin emeklilere yönelik düzenlemelerini eleştirdi.

TBMM Genel Kurulu’nda 2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2011 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmeleri devam ediyor.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, 10’uncu turda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar bütçesi üzerinde Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) ile ilgili konuşması öncesinde Emekli-Sen’in düzenlediği “Savaşın Gölgesinde 2013 Yılı Bütçesi ve Emekliler” konulu panele konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmasında AKP hükümetini eleştiren Havutça, Avrupa, OECD ve dünya ülkelerindeki sosyal güvenlik, emeklilik ve bütçe rakamlarından örnekler verdi. Türkiye’de AKP hükümeti döneminde emeklilerin açlık sınırında yaşamaktan kurtulamadığını ve her geçen gün emeklilerin durumlarının daha da kötüye gittiğini anlatan Havutça şunları söyledi:

“AKP hükümeti bugün ülkenin değerlerini satarak yandaşlarına peşkeş çekiyor. 3Y diyerek, yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar diyerek iktidar oldular. Yoksulluk artmadı mı? Yolsuzluk mücadele edip de hangi AKP’li belediyeye baskın düzenlendi? Yasaklar dediler. Bugün Türkiye’nin en büyük sorunlarından bir adalet. Yargı teslim alındı. HSYK ve Anayasa Mahkemesi mevzuatlarında düzenlemeler yaparak yargı Başbakan’ın emir ve talimatıyla hareket ediyor. Yasama, bugün Başbakan’ın onaylamadığı bir tek yasa Meclis’ten geçebilir mi? Meclis’te Başbakan’dan habersiz bir sinek dahi uçamıyor. Yürütme zaten kendi elinde. Başbakan başkanlık sistemi diyor. Bu gün Saddam’ın yetkilerinden daha fazla yetkilere sahipsin. Başbakan padişahlık semti istiyor. Bunun doğrusu budur. O nedenle bu bütçe Recep Tayyip Erdoğan ve yandaşlarının bütçesi.” (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com